Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Koniec składania wniosków do SBO. Są pierwsze dane!

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Sebastian Wołosz/Archiwum
W tym roku do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego zgłoszonych zostało aż 199 projektów. Kolejny krok to ich weryfikacja, a już jesienią szczecinianie wybiorą te, które ich zdaniem powinny zostać zrealizowane.

Termin składania projektów upłynął w piątek o godz. 15.30. Do tego czasu wpłynęło ich aż 199 – o 31 więcej niż w roku ubiegłym.

Większość z nich, bo aż 165, zostało złożonych drogą elektroniczną. Pozostałe, bardziej tradycyjnie – na papierze. 25 proc. wszystkich złożonych projektów to zadania o charakterze ogólnomiejskim, reszta to projekty lokalne.

ZOBACZ TEŻ:

Obecnie wnioski są opiniowane pod względem formalnym przez Biuro Dialogu Obywatelskiego. Te, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną zostaną opublikowane na stronie internetowej sbo.szczecin.eu, gdzie będą mogli się z nimi zapoznać wszyscy mieszkańcy miasta.

Jednocześnie będzie trwała dalsza weryfikacja i opiniowanie projektów pod kątem możliwości ich realizacji.

- Projekty zostaną opublikowane w ciągu kilku tygodni. Wszystko zależy od tego, ile braków będą musieli uzupełnić pomysłodawcy zgłoszonych projektów - informuje Paulina Łątka z biura prasowego urzędu miasta.

ZOBACZ TEŻ:

Będzie pomnik Krzysztofa Jarzyny ze Szczecina? Są wyniki SBO 2019!

Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę i zostaną zatwierdzane przez Zespół Opiniujący, trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich w październiku.

Tegoroczna pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 12.720.000 złotych, z czego 3.816.000 złotych przeznaczonych zostanie na projekty ogólnomiejskie (30%), a 8.904.000 złotych na projekty lokalne (70%).

ZOBACZ TAKŻE:

Projekty Ogólnomiejskie: Symulator Surfingu na Wyspie Grodzkiej

Sztuczna fala to obiekt do uprawiania sportów wodnych, głównie surfingu oraz wszystkich jego odmian. Do głównych zadań realizacji projektu należy budowa unikalnej konstrukcji, która została zaprojektowana z opatentowanej membrany, która jest przeznaczona do pochłaniania energii uderzenia co skutkuje zniwelowaniem upadku a tym samym sprawia ,że obiekt jest dostosowany praktycznie dla każdego niezależnie od wieku. Wytwarzana fala pozwala na naukę oraz zabawę uczestników a jej wysokość i moc jest całkowicie regulowana. Koszt: 2 480 000,00 zł.

Krzysztof Jarzyna, hamaki, symulator surfingu... Fajne proje...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto