Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Komunikacja miejska w Szczecinie na żądanie. Na czym to polega?

red
Usługa „Transport na żądanie” jest to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej, która od 2016 roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Podjuch. Od września z busa na telefon skorzystają pasażerowie Gumieniec, Osowa i Warszewa.

Dzięki Transportowi na żądanie mieszkańcy peryferyjnych, górzystych partii Podjuch uzyskali dostęp do linii autobusowych — Pętli Podjuchy. Pasażerowie po skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem zamawiają busa na wybraną z rozkładu godzinę. Następnie pojazd dowozi ich na pętlę lub na wybrany przystanek.

Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki, na autobusy komunikacji miejskiej — Pętlę Podjuchy lub do domów z pętli właśnie. Od września podobną możliwość będą mieli mieszkańcy Osowa, Warszewa i Gumieniec - tam gdzie odległości od regularnej komunikacji miejskiej są znaczne, a wąskie uliczki uniemożliwiają dojazd normalnych autobusów.

Czytaj również: Wszyscy uczniowie będą w Szczecinie jeździć komunikacją miejską za darmo

Linia 98 zostanie uruchomiona 3 września. Obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach 6:00 – 22:00 w dni powszednie. Wybrany kurs należy zamówić przez telefon, nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.

Planowana trasa linii 98 - Maczka – Polskich Marynarzy – Ku Słońcu – Kwiatowa – Św. Kingi – Wrocławska – Samborska – Harnasiów – Zbójnicka - Europejska – Krakowska – Rondo Uniwersyteckie – Południowa – Krygiera – Cukrowa.

Linia 99 zostanie uruchomiona 1 września. Obsługiwana będzie zgodnie z planowanymi kursami w godzinach 6:00 – 22:00 w dni powszednie oraz w godzinach 9:00 – 19:00 w soboty, niedziele, dni świąteczne, Wielkanoc Nowy Rok i Boże Narodzenie. Wybrany kurs należy zamówić przez telefon nie później niż 20 minut przed jego planowanym rozpoczęciem.

Planowana trasa linii 99 - Warszewo – Szwedzka – Dzierżonia – Złotowska – Perlista – Duńska – Wapienna – Północna – Andersena – Miodowa - Osów

Z propozycją wprowadzenia takiej formy transportu wyszli mieszkańcy osiedli i Rada Osiedla Gumieńce.
W najbliższych miesiącach będziemy sprawdzać jak to rozwiązanie przyjmuje się w nowych dzielnicach. Zweryfikujemy także zapotrzebowanie na taką formę transportu w innych miejscach. Ewentualne zmiany wprowadzone zostaną w styczniu.

Zobacz także: Rozmowa z Piotrem Krzystkiem o inwestycjach w Szczecinie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Komunikacja miejska w Szczecinie na żądanie. Na czym to polega? - Głos Szczeciński

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto