Kompromitacja AZS-u w Warszawie

Podobnie jak w Szczecinie w Warszawie lepsi okazali się koszykarze Polonii 2011
Podobnie jak w Szczecinie w Warszawie lepsi okazali się koszykarze Polonii 2011 Paweł Majchrzak
Niemiłą niespodziankę sprawili koszykarze AZS-u Radex Szczecin swoim fanom. Akademicy w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej ulegli w Warszawie outiderowi ligi Polonii 2011 76:84. To druga porażka podopiecznych Zbigniewa Majcherka ze spadkowiczem z ekstraklasy.

Szczecinianie dobrze zaczęli mecz szybko obejmując prowadzenie 9:0, jednak gospodarze z minuty na minutę grali coraz lepiej i po 10 minutach gry AZS Radex prowadził tylko 22:19. W drugiej odsłonie inicjatywa leżała już po stronie Polonii 2011 - warszawska młodzież wyszła na prowadzenie i skutecznie go broniła do przerwy - po dwóch kwartach gospodarze prowadzili 40:36.

W drugiej połowie Akademicy "gonili" wynik, jednak Polonia kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie. Choć podopieczni Zbigniewa Majcherka dwoili się i troili, jednak z Warszawy wracają na tarczy. Polonia 2011 pokonała AZS Radex Szczecin 84:76. To drugie zwycięstwo Polonii z AZS-em w bieżącym sezonie (dopiero czwarte w rozgrywkach).

Polonia 2011 Warszawa - AZS Radex Szczecin 84:76 (19:22, 21:14, 20:25, 24:15)

AZS: Pacocha 18 (2x3 punkty), Prus 12, Zarzeczny 11 (1), Mielczarek 10, Pytyś 10, Michał Majcherek 7, Dudek 6 (1), Podgalski 2, Maciej Majcherek, Balcerek.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.