Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kolejny punkt hazardowy w Szczecinie zlikwidowany. Tym razem w Dąbiu. WIDEO i ZDJĘCIA

Bogna Skarul
Bogna Skarul
Mat. Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie
Funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier hazardowych w szczecińskim Dąbiu. W skontrolowanym lokalu mundurowi zabezpieczyli 7 komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier. Za naruszenie przepisów grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

26 listopada 2020 r. funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS zamknęli kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem działania dotyczyły lokalu w szczecińskim Dąbiu.

- Lokal był w budynku wielorodzinnym – mówi Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. – Oczywiście lokal nie był oznaczony w żaden sposób. Informację o tym, że tam prowadzona jest nielegalna działalność dostaliśmy od mieszkańców okolicznych domów.

Na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej Szczecin-Zachód przeszukali lokal, w którym uprawiano nielegalną działalność. Zabezpieczyli 7 komputerów służących do urządzania gier hazardowych. Dodatkowo zabezpieczono router, dysk twardy, wideo rejestrator, telefon komórkowy z kartą SIM, 2 kamery oraz gotówkę w kwocie 795 zł.

Na miejscu zastano 6 osób, w tym 3 obywateli Ukrainy. Wszystkie osoby przesłuchano. Jednej osobie postawiono zarzuty w związku z organizowaniem nielegalnych gier hazardowych. Jedną z osób przekazano policji, ponieważ była poszukiwana do odbycia kary.

W czynnościach uczestniczyło 20 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie.

Urządzenia, na których możliwe było prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom, zostały zajęte do sprawy karnej-skarbowej.

- Komputery i automaty do czasu rozprawy są u nas – dodaje rzeczniczka prasowa. – To sąd decyduje, co się później z nimi dzieje. Najczęściej komputery są czyszczone i przekazywane na przykład do domów dziecka, gorzej z automatami. Sąd decyduje o przepadku mienia i przekazaniu ich na Skarb Państwa.

ZOBACZ TEŻ:

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja.

Przypominamy, że z dniem 1 kwietnia 2017 roku weszły przepisy znowelizowanej ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne tj. 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia grozi odpowiedzialność karna – wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto