King Wilki Morskie - Trefl Sopot 84:81. Jest pierwsze zwycięstwo [zdjęcia, wideo]

Anna Pasztor
Wilki Morskie Szczecin pokonały we własnej hali Trefl Sopot 84:81. Wilki miały sporą przewagę, ale losy meczu rozstrzygnęły się w końcówce.

Obie drużyny przystąpiły do czwartego swojego meczu meczu z bilansem trzech porażek. W sezonie 2014/15 Trefl był pierwszym zespołem, nad którym Wilki odniosły zwycięstwo u siebie. Historia powtórzyła się w bieżących rozgrywkach.

Wilki złapały swój rytm gry dopiero po kilku minutach. Mimo popełnianych błędów, rehabilitowały się skutecznością w rzutach zza łuku, gdy trafiali Łukasz Majewski, Michał Nowakowski czy Korie Lucious. Dzięki temu szczecinianie zapewnili sobie dziewięć punktów przewagi i pierwszą kwartę wygrali 28:19. Do przerwy to gospodarze dyktowali tempo gry.

Wilki grały solidnie w obronie, wymuszając proste straty u zawodników Trefla. Sami za to grali na niezłej skuteczności, a po wsadzie C.J. Aikena prowadzili dziesięcioma oczkami. Szczecinianie trafiali po penetracjach pod koszem, z półdystansu i zza łuku, utrzymując tym samym bezpieczny dystans nad rywalami.

Niebezpiecznie zrobiło się w trzeciej kwarcie meczu, którą Wilki rozpoczęły od niemocy w ataku. Regularnie punktowali goście i szybko przewaga gospodarzy zmalała do trzech, a później do jednego oczka. Marazm w ataku przełamała celna trójka Franka Gainesa i znów Wilki odskoczyły. W końcówce gospodarze łatwo stracili przewagę i na dwie minuty przed końcem remisowali 75:75. Końcową walkę kosz za kosz z zimną głową wytrzymały Wilki i wygrały swój pierwszy mecz w tym sezonie.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole gości był Tyreek Duren, który zdobył 26 punktów. Dla Wilków 16 oczek rzucił Luciuos.

W następnej kolejce na wyjeździe zmierzą się z Polfarmeksem Kutno.

Wilki Morskie Szczecin - Trefl Sopot 84:81 (28:19, 17:20, 18:16, 21:26)

Wilki: Luciuos 16, Majewski 15, Kikowski 13, Nowakowski Michał 12, Gaines 10, Leończyk 8, Aiken 7, Nowakowski Marcin 3.

Wyniki pozostałych spotkań 4. kolejki TBL: AZS Koszalin - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:65, WKS Śląsk Wrocław - Polfarmex Kutno 56:64, MKS Dąbrowa Górnicza - Anwil Włocławek 85:75, Asseco Gdynia - Start Lublin 83:52, AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 58:67, Energa Czarni Słupsk - Siarka Tarnobrzeg 91:54, PGE Turów Zgorzelec - Rosa Radom 78:92, Polpharma Starogard Gdański - Stelmet Zielona Góra 69:78.