King Szczecin - Rosa Radom 63:68 [ZDJĘCIA]

Szczecin 07 03 2017
polska liga koszykowki mecz king szczecin kontra rosa radom
na zdjeciu zane knowles przy pilce
Szczecin 07 03 2017 polska liga koszykowki mecz king szczecin kontra rosa radom na zdjeciu zane knowles przy pilce fot.andrzej szkocki/ polska [press Andrzej Szkocki/Polska Press
Niewiele brakowało a fantastyczna gonitwa King Szczecin w czwartej kwarcie zakończyła się powodzeniem. To jednak Rosa Radom była lepsza w Azoty Arenie.

King zaczął podstawową piątką bez nowych graczy. Dobrze wstrzelili się w mecz Paweł Kikowski i Michał Nowakowski, którzy zaliczyli po trójce. Co jakiś czas oczka dawał Russell Robinson, ale irytowały jego straty. Oba zespoły miały w pierwszej połowie spore problemy w ofensywie, a mecz był także przez to bardzo wyrównany. Obserwował go z trybun trener kadry Polski, Mike Taylor.

Gospodarzom największe problemy sprawiał Robert Witka, który już na początku drugiej połowy miał 14 oczek na koncie. W drugiej kwarcie dobre wejście na parkiet zanotował Travis Releford i Wilki prowadziły 24:19. Później jednak coraz mocniej do głosu zaczęli dochodzić gracze Rosy. Zaakcentował to Filip Zegzuła trafiając z własnej połowy równo z syreną na koniec połowy.

W drugiej połowie goście w kilka chwil odskoczyli na niemal 10 oczek. Gospodarzom przestały siedzieć rzuty za 3 punkty. Po trafieniach Marcina Dutkiewicz i Robinsona było już tylko 49:45 dla Rosy. Przewaga przed ostatnią ćwiartką wynosiła jednak już ponownie 10 oczek i wydawała się piekielnie trudna do odrobienia.

Wynik podgonili trochę Kikowski i Robbins. Wojciech Kamiński wziął przerwę na żądanie. To nie pomogło, bo gospodarze urządzili sobie festiwal trójek. Trafiali Kikowski, Dutkiewicz i Skibniewski. Wilki prowadziły 63:61 na 2,5 minuty przed końcem. Goście uspokoili grę i wyszli na prowadzenie 64:63. Po wsadzie Jaksona King potrzebował trójki w ostatniej akcji. Kikowski nie trafił. King Szczecin ma coraz mniejsze szansa na zakwalifikowanie się do fazy play off.

King Szczecin - Rosa Radom 63:68 (18:17, 14:21, 14:18, 17:12)
King: Kikowski 16, Dutkiewicz 9, Robinson 8, Releford 7, Nowakowski 7, Knowles 7, Skibniewski 5, Łukasiak 2, Robbins 2, Garbacz.