Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kierunek informatyka

KAŚKA
Nowa pracownia komputerowa z wyposażeniem multimedialnym powstaje w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. W pozostałych dziewięciu salach zwiększono także liczbę stanowisk komputerowych do ...

Nowa pracownia komputerowa z wyposażeniem multimedialnym powstaje w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. W pozostałych dziewięciu salach zwiększono także liczbę stanowisk komputerowych do dwudziestu trzech.

Przyszli informatycy, którzy zdecydowali się podjąć naukę w WSNHiD korzystają na co dzień z doskonałej bazy dydaktycznej i technicznej. Pracownie komputerowe udostępniane są studentom także poza zajęciami przez 6 dni w tygodniu.
Kolejna pracownia multimedialna z 23. stanowiskami do pracy wyposażona jest w komputery Pentium 4 2,4 GH oraz monitory 19' CRT. Komputery mają profesjonalne karty grafiki oraz zestaw programów graficznych m. in. Adobe Photoshop, Corel Draw. W sali znajduje się także skaner oraz kolorowa drukarka laserowa.

Informatyka w WSNHiD stanowi samodzielny kierunek nauczania – nie jest łączona z innymi kierunkami, nie jest jedynie specjalizacją. Nauka w komfortowych warunkach z wykorzystaniem nowoczesnych technologii – system wirtualnej uczelni oraz WAP oraz współpraca z czołowymi firmami informatycznymi gwarantuje studentom zdobycie praktycznych kwalifikacji i dyplom inżyniera informatyki.

70 procent ćwiczeń

Pracodawcy, poszukując informatyków, weryfikują przede wszystkim ich umiejętności praktyczne. Program zajęć na kierunku informatyka w WSNHiD obejmuje ponad 1500 godzin ćwiczeń w laboratoriach komputerowych, co stanowi 70% wszystkich zajęć. Zajęcia w ramach programu studiów prowadzone są przez wysokiej klasy specjalistów oraz trenerów z partnerskich firm informatycznych. Studenci zdobywają wiedzę w ramach kilku bloków tematycznych: programowanie, sieci komputerowe, bazy danych, grafika komputerowa, techniki multimedialne, projektowanie systemów informatycznych. Mają także możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji potwierdzonych certyfikatami Microsoft czy ECDL.

Umiejętności informatyka

W ramach programu studiów studenci uczą się zasad programowania w języku Pascal, HTML, poznają możliwości innych języków: assembler, C, C++, C# oraz Java, php, programowanie internetowe. Poznają architekturę i technologię lokalnych sieci komputerowych (LAN), właściwości miejskich sieci komputerowych (MAN), charakterystyki rozległych sieci komputerowych (WAN) oraz sieci równoległych, rozproszonych i bezprzewodowych. Program obejmuje także tematykę baz danych. Przyszli informatycy uczą się relacyjnych baz danych, języka SQL dla bazy Oracle oraz różnych modelów baz. Studenci projektują systemy informatyczne, struktury danych, optymalizują dostęp, archiwizują i odtwarzają bazy danych po awarii oraz tworzą hurtownie danych.

Grafika komputerowa

Grafika komputerowa fascynuje wielu młodych ludzi. Daje bowiem duże możliwości połączenia pasji z twórczą pracą zawodową. Studiując informatykę, studenci poznają różne rodzaje grafiki oraz reguły tworzenia animacji i stereografii. W programie dydaktycznym duży nacisk został położony na rozwój umiejętności praktycznych z wykorzystaniem między innymi aplikacji Adobe Photoshop oraz Macromedia Flash. Z kolei na technikach multimedialnych studenci zapoznają się z narzędziami akwizycji obrazów i dźwięków, oprogramowaniem do przetwarzania danych multimedialnych, komputerowym montażem video, zasadami przygotowywania projektów multimedialnych, komunikacją multimedialną. Na zakończenie realizują własny projekt krótkiego filmu.

Nowoczesna baza informatyczna

Uczelnia posiada zintegrowaną infrastrukturę informatyczną składającą się z 370 komputerów połączonych w sieć o przepustowości do 1Gbps. Szerokopasmowe łącze pozwala na nieograniczony dostęp do internetu z dowolnego komputera na Uczelni. Studenci uczą się w 10 pracowniach komputerowych wyposażonych w 190 komputerów klasy Pentium IV oraz wysokiej klasy monitory LCD, drukarki laserowe, skanery oraz nagrywarki CD. Trzy pracownie mają charakter multimedialny i przystosowane są do zajęć z grafiki komputerowej i technik multimedialnych.

Praca dla informatyka

Otrzymując dyplom inżyniera informatyki w WSNHiD, absolwenci oprócz wiedzy ogólnej posiadają, doświadczenie z zakresu programowania oraz projektowania systemów informatycznych. Pracują w charakterze administratora sieci, architekta rozproszonych systemów informatycznych, grafika komputerowego, administratora baz danych, specjalisty projektanta aplikacji graficznych i multimedialnych, programisty.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto