Kazek mógł zostać bohaterem meczu

Robert Duchowski
Reprezentacja Polski zremisowała w towarzyskim meczu ze Słowacją 2:2, przegrywając do przerwy 0:2. W spotkaniu rozegranym w hiszpańskiej miejscowości Jerez de la Frontera wystąpiła dwójka byłych zawodników Pogoni Szczecin.

Bramki dla polskiego zespołu zdobyli Żewłakow (48 min. - karny) i Matusiak (79 min.) W barwach reprezentacji wystąpili wypożyczeni z Pogoni Szczecin do Boavisty Porto - Przemysław Kaźmierczak i Rafał Grzelak. Pierwszy rozegrał całe spotkanie, Grzelaka po przerwie zastąpił strzelec wyrównującej bramki dla Polski - Matusiak. Kaźmierczak mógł zostać nawet bohaterem meczu, jednak w 90.minucie, w dogodnej sytuacji nie trafił z sześciu metrów do bramki rywali.

Polska - Słowacja 2:2 (0:2)
Bramki: Żewłakow (48 min. - karny), Matusiak (79 min.) - Jakubko (1 min.), Skrtel (45 min.).
Żółte kartki: Lewandowski, Bąk.
Sędziował: Juan Antonio Perdigones Pacheco.
Widzów: ok. 200.

Polska: Boruc (64 min. - Kowalewski) - Wasilewski, Bąk, Żewłakow (64 min. - Radomski), Bronowicki - Jeleń (46 min. - Krzynówek), Lewandowski, Kaźmierczak, Dudka (46 min. - Łobodziński), R. Grzelak (46 min. - Matusiak) - Rasiak (71 min. - B. Grzelak).

Słowacja: Contofalsky - Singlar, Durica, Skrtel, Gresko - Zofcak (81 min. - Hamsik), Borbely (89 min. - Klimpl), Svento - Vittek, Jakubko (64 min. - Sebo), Holosko (77 min. - Strba).