Juniorzy zagrają w finale Mistrzostw Polski!

Juniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali wczoraj juniorów Arki Gdynia 2:1. Mecz był emocjonujący, a Portowcy zapewnili sobie zwycięstwo dopiero w dogrywce.

Bramki:

0:1 Adrian Sulima 16’
1:1 Tomasz Rydzak 34’
2:1 Łukasz Aleksandrowicz 106’

Pogoń Szczecin: Paweł Waśków - Piotr Bieniek, Adrian Kamień, Radosław Gluza, Patryk Kurant - Jakub Zawadzki (26' Wiktor Kasztelan), Damian Kaszuba (46' Daniel Wólkiewicz), Damian Ludwiczak (102' Michał Paszkowski), Łukasz Tyczyński (67' Tomasz Janiszewski), Tomasz Rydzak, Mikołaj Lebedyński (98' Łukasz Aleksandrowicz)

Początek spotkania to wyraźna przewaga gospodarzy. Piłkarze „Dumy Pomorza” przez pierwsze dziesięć minut przeprowadzili kilka groźnych ataków, ale nie udało im się zdobyć bramki.
Wynik otworzyli w 16 minucie goście, kiedy to akcję całego zespołu wykończył Adrian Sulima.

Dziesięć minut później z powodu problemów zdrowotnych boisko musiał opuścić Jakub Zawadzki.

Portowcy bezskutecznie próbowali odrobić straty. Udało się to dopiero w 34 minucie, kiedy Mikołaj Lebedyński odegrał piłkę do wchodzącego w pole karne Tomasza Rydzaka. Napastnik Pogoni uderzył bardzo mocno i trafił prosto w okienko.

Druga część meczu była już zdecydowanie mniej ciekawa. Ogromną przewagę mieli piłkarze Arki, którzy cały czas atakowali naszą bramkę, jednak nie udało im się strzelić gola. Bardzo dobrze w defensywie spisywał się Adrian Kamień, który kilkakrotnie uratował zespół od straty bramki.

Pierwsza część dogrywki nie dostarczyła kibicom emocji. Przez 10 minut Portowcy mieli tylko jedną sytuację, której nie wykorzystał Rydzak.

W drugiej części doliczonego czasu gry Pogoń znowu grała lepiej od rywali. Nasi zawodnicy stworzyli kilka groźnych sytuacji, ale zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w 106 minucie meczu. Rydzak wrzucił piłkę w pole karne, głową uderzył ją Aleksandrowicz jednak dobrze interweniował bramkarz, który nie miał żadnych szans przy dobitce napastnika Portowców. Do końca spotkania wynik nie zmienił się i juniorzy Pogoni rozpoczęli świętowanie awansu.