Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jaki będzie Szczeciński Budżet Obywatelski? Weź udział w internetowym czacie

Redakcja MM
Redakcja MM
Jaki będzie Szczeciński Budżet Obywatelski? Weź udział w internetowym czacie
Jaki będzie Szczeciński Budżet Obywatelski? Weź udział w internetowym czacie Archiwum
Do tej pory wpłynęły dopiero 33 propozycję w ramach szczecińskiego budżetu obywatelskiego. Rok temu było ich ponad dwieście. Żeby poprawić ten wynik urzędnicy organizują internetowy czat.

Termin na składanie wniosków mija w poniedziałek, 30 czerwca. Zwycięskie propozycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Dzisiaj o godz. 13 rozpocznie się internetowy czat na ten temat.

Szczegóły na stronie konsultuj.szczecin.pl.

Budżet obywatelski tym różni się od budżetu miasta, że propozycje inwestycji składają mieszkańcy. Pula do wydania to 5 mln złotych. W tym roku obowiązują nowe zasady. I to być może powód, dlaczego zgłoszeń jest na razie mniej. Choć wydaje się, że zmiany były zasadne i potrzebne.

Podstawowa różnica dotyczy pieniędzy. Żadna ze zgłaszanych inwestycji nie może być droższa niż milion złotych. To nauczka z poprzedniego roku, gdy wygrała tylko jedna propozycja: przebudowa stawu Brodowskiego za 4,5 mln zł.

A oto niektóre ze zgłoszonych do tej pory inwestycji: przebudowa placu przy ul. Sikorskiego, budowa chodnika i ścieżki rowerowej przy al. Zegadłowicza, modernizacja przejścia podziemnego przy al. Wyzwolenia, leżaki na Jasnych Błoniach, zagospodarowanie parku na Warszewie, całodobowe ekoporty, zielona fala sygnalizacji świetlnej w ciągu alei Wyzwolenia i Niepodległości.

Zobacz również: Zdecydujmy, jak wydać miliony z budżetu Szczecina. Mamy pomysł!

Ostateczne propozycje inwestycji poznamy do 30 września. Od 1 do 21 października potrwa głosowanie. Listy z propozycjami zostaną podzielone na kategorie. W jednej będą inwestycje ogólnomiejskie, a w pozostałych czterech dzielnicowe.

Prawo głosu ma każdy szczecinianin, który ukończył 16 lat.

- W głosowaniu na propozycje zadań przeznaczonych do realizacji można oddać maksymalnie dwa głosy. Jeden na listę ogólnomiejską, drugi na dzielnicową. Głosujący sam dokonuje wyboru dzielnicy, w której chce oddać głos na wybrane zadanie. W głosowaniu można zagłosować wyłącznie jeden raz, co oznacza brak możliwości zmiany oddanego głosu - tłumaczy zasady głosowania Łukasz Kolasa z urzędu miejskiego w Szczecinie.

Zwycięskie propozycje trafią do budżetu miasta na 2015 roku i będą realizowane w przyszłym roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto