Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jak pocałować kobietę

Redakcja MM
Redakcja MM
Kabaret Hrabi ponownie przyjeżdża do Szczecina z programem o dobrym zachowaniu „Savoir Vivre”.

Niby wszyscy wiemy jak się zachować, że trzeba powiedzieć „dzień dobry, do widzenia i przepraszam”. Ale w jakich sytuacjach tego nie mówić? Jak pocałować kobietę w dłoń, żeby nie popełnić faux pas, i czy wypada ze sobą nosić do tego celu chusteczkę.

Mówimy smacznego, gdy ktoś z bólem istnienia nachyla się nad podaną przez kelnera potrawą i oczom nie wierzy, czy raczej spojrzeć ze współczuciem i poklepać po ramieniu? Kultura picia alkoholu. Czy istnieje coś takiego? Tak, istnieje i nadszedł czas by o tym mówić, żeby skończyć z dzikim pijaństwem, a rozpocząć erę upadlania się w bardziej kulturalnej formie.

Szczecińska widownia bawiła się do łez na skeczach wziętych wprost z naszego życia. „Savoir-vivre” – dlaczego taki temat? O tym opowiada Joanna Kołaczkowska.

– Pomysłem rzucił niegdyś Krzysiek Szubzda, gdy był jeszcze w Hrabi – mówi artystka. – Grunt to poczucie bezpieczeństwa, więc żeby nie popaść w stany lękowe, staramy się tematy kolejnych programów ustalać dużo wcześniej. Zanim zaczniemy w ogóle pisać, bardzo dużo rozmyślamy nad formułą. Jasne, że wszystko już było, tak przynajmniej twierdzą najlepsi. Ale uznajemy, że samo dążenie do odnalezienia czegoś wyjątkowego (czyli pomysłu, który na kolana powali widownię a wraz z nią światową scenę i nas samych) daje korzyści.

O szczecińskiej kulturze przeczytasz też w blogu Małgorzaty Klimczak

Kabaret pisał skecze i piosenki wspierany przez Władysława Sikorę oraz grupę literacką Kacperek. Dopiero po premierze zrobili przymiarki, żeby dorzucić do programu tematy, których im jeszcze brakowało. Przymiarki z uwagi na niektóre skecze miały charakter dziki, bo zrobili na scenie rzeczy, o których zawsze marzyli.

– I strasznie nas to cieszyło, że zrobimy coś spoza reguł, czekaliśmy na reakcję publiczności i jest to rodzaj uczucia, który w naszej pracy kochamy najbardziej – opowiada Kołaczkowska. – Czy ludzie odczują to tak jak my na próbach, czy raczej  przeżyją to ciężko i będą czuli niesmak. Każda reakcja była możliwa. Ale wystarczy  się nie bać. Brakstrachu nie wykluczał jednak niepewności, która nas niezwykle kręci i stanowi sens. Każdy sens.

Kabaret Hrabi należy w tej chwili do czołówki polskich kabaretów. Pojawia się na festiwalach i przeglądach zyskując ogromne uznanie widowni.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto