Husaria walczyła do samego końca (wideo)

Nasi futboliści przegrali swój pierwszy mecz sezonu z zespołem Devils Wrocław 6:13.

W drugiej kwarcie wyrównał Łukasz Kamiński, który zdobył przyłożenie po dobrej akcji całego zespołu. Kolejny punkt zdobył kopacz gości, który pewnie podwyższył wynik po przyłożeniu.

Decydująca dla całego meczu jak się później okazało była akcja, w której defensywa Devils wykonała przyłożenie po tym jak odzyskali piłkę, którą zgubił jeden z zawodników Husarii.

W drugiej połowie dominowały formacje obronne obu drużyn  - mimo kilku szans żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć punktów. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, gdyż Husarze mieli dużą szansę na zdobycie przyłożenia, jednak defensywa Diabłów stanęła na wysokości zadania, utrzymując korzystny rezultat dla swojego zespołu.

Cały mecz był rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych. Przez większość czasu padał deszcz, ale nawet to nie odstraszyło kibiców od pojawienia się na stadionie. Na trybunach zasiadła grupa ok. 100 osób, które przez całe spotkanie głośno dopingowały swoich ulubieńców.