Historyczny sukces Pogoni 04 Szczecin

Portowcy pokonali Gwiazdę Ruda Śląska 6:3 (4:2) i dzięki temu awansowali na czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy futsalu. Jest to najwyższa lokata, jaką udało im się zająć w historii klubu.

Od samego początku piłkarze obu ekip stwarzali groźne akcje i oddawali sporo strzałów. Pierwszą bramkę zaliczył Łukasz Piasecki, który wykorzystał świetne podanie Mykoli Radko. Od tego momentu goście zaczęli jeszcze śmielej atakować i w 12 minucie wyrównali. Nie cieszyli się długo z tego rezultatu, ponieważ Radko tym razem sam skierował piłkę do siatki. W 16 minucie ponownie był remis. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ta połowa, jednak Portowcy przeprowadzili jeszcze dwie świetne akcje. W 19 minucie drugą bramkę zdobył Piasecki, a tuż przed końcową syreną gola z przedłużonego rzutu karnego zdobył Nudyk.

To był moment, który przesądził o losach całego spotkania. Goście byli wyraźnie podłamani tym, że stracili dwie bramki tuż przed przerwą i zadawali sobie sprawę, że będzie bardzo ciężko odrobić stratę w drugiej części gry. Przez całe 20 minut tej połowy Portowcy byli zespołem zdecydowanie lepszym, spokojnie konstruowali swoje akcje i zdobyli dwa kolejne bramki, których autorem był Patryk Dewucki. Gości stać było na jeszcze jedno trafienie.

Po spotkaniu piłkarze Pogoni 04 mieli okazję do podwójnego świętowania. Odnieśli pierwsze zwycięstwo we własnej hali w tym sezonie i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Tak wysoko Portowcy nie byli od momentu założenia klubu.