Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hanza Tower i najbardziej ekskluzywnie opóźniona inwestycja [ZDJĘCIA]

Oskar Masternak
Właściciele apartamentów i penthausów w budowanym od siedmiu lat wieżowcu otrzymali pismo, w którym zostali poinformowani o kolejnych kłopotach przy inwestycji.

Przed miesiącem pisaliśmy o przedłużeniu terminu oddania reklamowanej, jako najbardziej prestiżowa w Szczecinie, inwestycji. Wówczas przedstawiciele JW Construction mówili o problemach z wykonawcami i trudną sytuacją na rynku budowlanym.

- Powodem opóźnień jest trudna sytuacja na rynku pracy, z którą od dłuższego czasu boryka się cała branża budowlana. Generalni wykonawcy nie są w stanie zapewnić odpowiedniej liczby pracowników na budowie, by były one realizowane zgodnie z harmonogramem, co w konsekwencji wpływa na terminowość całej inwestycji. Nie można tez zapomnieć, że sytuacje dodatkowo utrudniają rosnące ceny robocizny i materiałów budowlanych - informuje Małgorzata Ostrowska , Członek Zarządu i Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding SA.

Zobacz też:

Wiadomość dla klientów

Na potwierdzenie naszych informacji do właścicieli powstających apartamentów wysłana została wiadomość, w której wytłumaczone są przyczyny opóźnień.

- Informujemy, że 12 października 2018 r. Spółka J.W. Construction Sp. z o. o. będąca Generalnym Wykonawcą inwestycji Hanza Tower w Szczecinie, rozwiązała umowę z firmą Eiffage (...). Powodem zakończenia współpracy było zaprzestanie prac przez Eiffage i uzależnienie ich kontynuacji od bardzo znaczącej dopłaty do kontraktu. Renegocjacje nowych warunków współpracy zakończyły się niepowodzeniem - informuje Małgorzata Ostrowska.

JW Construction informuje równocześnie, że było przygotowane na taką ewentualność i podjęło działania skutkujące jak najmniejszym czasem przestoju na budowie.

- Opisana powyżej sytuacja nie wpłynie na terminy realizacji inwestycji - podkreśla Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction Holding SA.

Zgodnie z przedstawionym harmonogramem prace mają się zakończyć w maju 2020 roku, a właściciele otrzymają klucze do mieszkań 31 sierpnia 2020 roku.

Zgodnie z pozwoleniem na budowę na nieruchomości ma powstać budynek z przewagą funkcji mieszkaniowej. Ma też powstać ponad 11,1 tys. m kw. powierzchni apartamentowo-hotelowo-komercyjnej. W tym centrum biznesowo - konferencyjne i 480 apartamentów mieszkalnych. A ponadto zespół basenów, pralnia samoobsługowa, miniklub dla dzieci, kluby dla nastolatków oraz dorosłych mieszkańców.

Rezydenci będą mogli też korzystać z kręgielni, spa, fitnessu oraz centrum medycznego. Budynek ma składać się z 30 kondygnacji, w tym trzech podziemnych. Budynek wraz z iglicą będzie miał 122 metrów wysokości.

Niepierwszy przestój

Budynek powstaje w miejscu dawnych zakładów odzieżowych Dana. Wykonawcy weszli na plac budowy w grudniu 2011 roku.

Dwa lata później z powodu kryzysu na rynku nieruchomości roboty zostały przerwane. Do tego momentu powstały trzy podziemne kondygnacje.

Później kilkukrotnie zmieniał koncepcję zagospodarowania wieży i w związku z tym trwały pertraktacje z miastem.

Przed rokiem prace na nowo ruszyły, ale jak widać nie na długo.

Według informacji umieszczonych na stronie internetowej inwestycji w całym budynku jest jeszcze wolnych 90 apartamentów.

Zobacz też:

Zobacz także: Szczecin Hanza Tower. Radosław Majdan twarzą kampanii promującej apartamentowiec Hanza Tower w Szczecinie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Hanza Tower i najbardziej ekskluzywnie opóźniona inwestycja [ZDJĘCIA] - Głos Szczeciński

Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto