Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Hala w Szczecinie będzie w barwach Floating Garden

Redakcja MM
Redakcja MM
Udało się znaleźć odpowiedzi na część pytań dotyczących hali ...
Udało się znaleźć odpowiedzi na część pytań dotyczących hali ... Sebastian Wołosz
Udało się znaleźć odpowiedzi na część pytań dotyczących hali przy ul. Szafera. Wiemy, jaki będzie design i czy na obiekcie możliwa będzie organizacja imprez rangi międzynarodowej.

Hala widowiskowo-sportowa przy ul. Szafera ma być gotowa na początku grudnia 2013 roku. Oddanie obiektu do użytku może potrwać nawet do trzech miesięcy. - 2 grudnia wykonawca przekazuje nam ukończoną budowę i zaczynają sie odbiory obiektu przez wszystkie służby: straż pożarną, nadzór budowlany, sanepid - mówi Waldemar Gill, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie, który zajmuje się inwestycją.

Do tej pory niewiadomą jest, kto będzie operatorem hali po oddaniu jej do użytku. Miasto rozważa trzy koncepcje. Pierwsza zakłada, że halą zarządzać będzie MOSRiR, który odpowiedzialny jest za jej budowę. Druga koncepcja zakłada powstanie spółki miejskiej, przeznaczonej tylko i wyłącznie do zarządzania halą. Trzecia możliwość to wynajęcie operatora zewnętrznego. - To najbardziej profesjonalna, ale i najdroższa opcja - twierdzi radny Dawid Krystek.

Nie wiadomo, kto będzie zarządzał halą po jej oddaniu do użytku, wiadomo natomiast, jaki będzie design obiektu. - Kolorystyka hali ma być utrzymana w barwach Floating Garden, czyli biały, niebieski i zielony - mówi Waldemar Gill. - Takiego koloru na pewno będą plastikowe krzesełka na trybunach. Ściany i sufity będą częściowo odbijać barwy, które już teraz widać z zewnątrz hali tak, aby nie tworzyć estetycznego dysonansu. Będą to więc kolory srebrny, ceramika w kolorze ceglanym.

Nasi Czytelnicy zwrócili uwagę na niski sufit nad parkietem w części hali. Pojawiło się pytanie, czy jego wysokość pozwala na rozgrywanie meczów rangi międzynarodowej?

- Od parkietu do sufitu w najniższym punkcie hala ma 13 metrów wysokości - mówi dyrektor MOSRiR i rozwiewa wątpliwości: - Wymogi imprez międzynarodowych mówią o minimalnej wysokości 13 metrów. Spełniamy więc normy i możemy organizować nawet mistrzostwa Europy czy świata w siatkówce. Oczywiście, moglśmy zbudować halę wysoką na 20 metrów, ale po co zwiększać koszty?

W czerwcu komisja sportu rady miasta planuje posiedzenie wyjazdowe na terenie budowy hali.

Maciej Pieczyński

Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto