Gwarek Zabrze - Pogoń Szczecin 2:2 (0:2)

Robert Duchowski
Podopieczni Roberta Dymkowskiego zrobili w sobotę bardzo ważny krok w kierunku awansu do finałów Mistrzostw Polski juniorów starszych.

W pierwszym meczu barażowym (pierwszej rundy eliminacji) zremisowali na wyjeździe z Gwarkiem Zabrze 2:2. Rewanż w środę o godzinie 17.00 w Szczecinie.

- Wynik spotkania w 30 minucie otworzył Damian Kaszuba i Portowcy prowadzili w Zabrzu sensacyjnie 1:0 -  relacjonuje Adam Wosik, rzecznik prasowy Pogoni Szczecin.

Dziewięć minut później było już 2:0 dla Dumy Pomorza, a na listę strzelców wpisał się Mikołaj Lebedyński.

- W  pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie, a bramki zdobywaliśmy po
bardzo ładnych akcjach" – powiedział  po meczu Robert Dymkowski, trener Pogoni.

W jego ocenie dwa stracone w drugiej połowie gole, to wynik własnych błędów oraz
drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki dla obrońcy Jakuba Zawadzkiego.

Remis 2:2 w Zabrzu, to bardzo dobra zaliczka przed spotkaniem rewanżowym. Mecz ten odbędzie się 25 czerwca o godzinie 17.00 na boisku bocznym przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie. Tak więc w środę wszyscy na Pogoń!

Pogoń Szczecin zagrała w składzie: Waśków, Zawadzki, Gluza, Kamień, Bieniek (Bącler), Kasztelan (Janiszewski), Ludwiczak (Tyczyński), Kaszuba, Wólkiewicz, Rydzak (Paszkowski), Lebedyński (Aleksandrowicz).