Grosicki zadebiutował w kadrze!

Polska w towarzyskim spotkaniu na Cyprze pokonała reprezentację Finlandii 1:0. W meczu zadebiutował szczecinianin, były piłkarz Pogoni - Kamil Grosicki.

W drużynie reprezentacji Polski wystąpili wyłącznie zawodnicy na co dzień grający w Orange Ekstraklasie. W pierwszej połowie nasi reprezentanci pokazali, że Leo Beenhakker się nie pomylił. Zawodnicy, którzy udali się na Cypr to zdecydowana czołówka naszej ligi. Piłkarze Finlandii kilkakrotnie próbowali pokonać Sebastiana Przyrowskiego, jednak ten z każdej sytuacji wychodził bez szwanku. Jedyna bramka padła w 43 minucie po strzale głową obrońcy, Adama Kokoszki. Rewelacyjną asystą z rzutu wolnego popisał się piłkarz Bełchatowa Łukasz Garguła.

Druga połowa to dominacja naszej reprezentacji. Atak za atakiem nie przyniósł jednak podwyższenia wyniku. O dużym szczęściu mogą mówić zawodnicy zaplecza kadry fińskiej, którzy bronili się niemal całą drużyną. Przez drugie 45 minut ani razu nie zagrozili bramce Przyrowskiego.

Pod koniec spotkania selekcjoner naszej reprezentacji wpuścił na boisko Kamila Grosickiego, byłego piłkarza Pogoni Szczecin, a obecnego Legii. Ten, wraz z Dawidem Nowakiem robił dużo zamieszania pod bramką rywali. Stanął również przed szansą pokonania bramkarza. Nie udało się. Debiut jednak może zaliczyć do udanych. Wydaje się, że odbudował się po wcześniejszych problemach osobistych i z nadzieją możemy obserwować rozwój jego dalszej kariery.

Kolejny sprawdzian naszej reprezentacji w środę. Tym razem zmierzymy się z ekipą z Czech. W tym spotkaniu wystąpią już zawodnicy grający poza granicami naszego kraju.

Finlandia - Polska 0:1