Graliśmy na szczycie

We wszystkich meczach wygrywali faworyci, wydarzeniem weekendu był mecz pomiędzy drużynami BS System Frassatti aNetto-Marlin.

Spotkanie na szczycie dywizji Pomorze odbyło się w sobotę. Mecz był bardzo zacięty i  yrównany, lepiej spotkanie zaczęli koszykarze BS System Frassatti, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili minimalnie 9:7. W drugiej kwarcie obraz gry zmienił się i zawodnicy Netto zwyciężyli
15:12 i w całym meczu prowadzili już 22:21.
W następnej części można było już zaobserwować lepszą grę zawodników BS, którzy poprawili się w obronie i mogli wyprowadzać lepsze ataki. Ta partia była najbardziej wyrównana i ostatecznie wygrali ją zawodnicy Netto.
Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie, w której znowu lepsi okazali koszykarze Bs System Frassati i wygrali minimalnie 43:40.
W innych meczach zwyciężali faworyci, kolejne punkty bez większych problemów zgarnęli  zawodnicy Pazim, Koszulkomat.pl i Eko-Jur.