Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Górnośląska: Mieszkańcy drżą o życie!

Redakcja
Ludzie czują się pozostawieni samym sobie. Jak mówią, drżą o życie. Trudno się dziwić, kiedy pod oknami przejeżdżają cysterny z paliwem.

Lokatorzy budynku przy ulicy Górnośląskiej, ludzie starsi i schorowani, żyją w ciągłym strachu i hałasie. Kilka metrów przed ich domami biegną tory, którymi przewożona jest ropa i paliwo, do znajdującej się nieopodal bazy paliwowej.

– Mieszkamy na bombie z opóźnionym zapłonem. Nie daj Boże wydarzy się jakieś nieszczęście, to wszyscy wylecimy w powietrze – mówi pan Zdzisław, jeden z mieszkańców.

W dzień i w nocy, niezależnie od dnia tygodnia, przewożone są tędy przynajmniej trzy, cztery wielotonowe składy, składające się z kilkudziesięciu wagonów. Ich rozładunek trwa często wiele godzin.

– Horror jest przy dostawie, ściany się ruszają, dom chodzi cały. Towarzyszy temu ciągły hałas. Nie da się w nocy spać w takich warunkach – denerwuje się Jerzy Wróblewski.

Stare poniemieckie budynki, narażone na ciągłe wstrząsy, niszczeją w oczach. Ściany pękają, z sufitów leci tynk.

– Zdjęcia tego nie pokażą, trzeba to zobaczyć na własne oczy, w każdym momencie te domy mogą się zawalić – składa dłonie zmartwiony pan Jerzy.

Mimo że cała sytuacja trwa już od kilku lat, część mieszkańców ulicy Górnośląskiej wciąż nie otrzymała lokali zastępczych.

– Jesteśmy pozostawieni sami sobie – mówi ze łzami w oczach pan Zdzisław. – Nikogo nie obchodzi w jak ciężkich warunkach musimy żyć na stare lata.

Nasza redakcja interweniowała w sprawie mieszkańców ul. Górnośląskiej w szczecińskim magistracie. Ten zapewnia, że mieszkańcy nie zostali pozostawieni samym sobie.

– Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych podjął działania zmierzające do wykwaterowania najemców z budynku położonego przy ul. Górnośląskiej 4A – budynek ten został ujęty w planie wykwaterowań na bieżący rok – powiedział „Głosowi” Tomasz Klek z Urzędu Miasta Szczecin. – Do tej pory zabezpieczyliśmy lokale zamienne dla trzech rodzin. Zgodnie z zastrzeżeniem najemcy lokal zamienny powinien być zlokalizowany w prawobrzeżnej części Szczecina. Niestety, to nie jest takie proste, bo odzyskiwanie wolnych lokali w tej części miasta jest znikome.

Jak zapewnia magistrat, ZBiLK na pewno zrobi wszystko, aby zakończyć wykwaterowanie mieszkańców z tej nieruchomości w terminie jak najkrótszym.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto