Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin. 0:3 (0:2)

Portowcy wygrali z Górnikiem Łęczna 3:0. Dwie bramki strzelił Marcin Klatt. To pierwsze zwycięstwo Pogoni w tej rundzie.

Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 0:3**(0:2)**

0:3 Marcin Klatt '61
0:2 Marcin Klatt '39
0:1 **
Piotr **Karwan (bramka samobójcza) '7
Górnik Łęczna: 76. Sergiusz Prusak - 17. Paweł Tomczyk, 5. Wallace Benevente, 2. Piotr Karwan, 7. Grzegorz Bronowicki - 19.Sławomir Nazaruk, 4. Radosław Bartoszewicz, 8. Vlejko Nitrović, 9. Rafał Niżnik - 6. Krzysztof Kazimierczak - 23. Janusz Surdykowski

Pogoń Szczecin: 84. Radosław Janukiewicz - 27. Marcin Woźniak, 23. Krzysztof Hrymowicz, 5. Omar Jarun, 14. Maciej Mysiak - 33. Marcin Bojarski, 17. Maksymilian Rogalski, 3. Piotr Koman, 6. Przemysław Pietruszka, 10. Piotr Petasz - 78. Olgierd Moskalewicz

Wynik  meczu już w ósmej minucie otworzył... Piotr Karwan, który tak niefortunnie odbił piłkę po dośrodkowaniu Przemysława Pietruszki, że ta wylądowała w siatce Sergiusza Prusaka.

Kiedy w 16 minucie z powodu kontuzji boisko opuścił Olgierd Moskalewicz wydawało się, że goście nie będą już tacy groźni. Jego zmiennik Marcin Klatt okazał się jednak katem łęcznian i zdobył dwa kolejne gole.

Najpierw jeszcze przed przerwą z najbliższej odległości podwyższył na 2:0. Później, w 63 minucie zawodów Klatt po raz kolejny uciekł defensorom Górnika i ponownie wpisał się na listę strzelców.

W końcówce Grzegorz Szymanek powinien zdobyć honorowego gola dla łęcznian, ale z pięciu metrów strzelił głową prosto w bramkarza Pogoni.