Głosujmy na sportowców ze Szczecina!

Już jutro dowiemy się kto znalazł się w gronie 10 najlepszych sportowców 2008 roku w 74. plebiscycie "Przeglądu Sportowego". Można jeszcze oddawać głosy za pośrednictwem SMS-ów.

W mieście pojawiły się billboardy zachęcające mieszkańców do oddania głosu na szczecińskich zawodników.

Oto nasi kandydaci:

Marcin Matkowski
Razem z Mariuszem Fyrstenbergiem tworzą siódmy debel świata. W tym roku Matkowski razem z kolegą zaliczyli najlepszy sezon w ich karierze. Wygrali swój pierwszy turniej rangi Masters Series w Madrycie, awansowali do półfinału elitarnego turnieju Masters Cup w Szanghaju.

Marek Kolbowicz i Konrad Wasielewski

Zdobyli pierwsze złoto olimpijskie dla Szczecina podczas igrzysk w Pekinie, ale swoją wygraną i sposobem w jaki zwyciężyli zdobyli serca wszystkich Polaków.

Zdobywali mistrzostwo świata w 2005, 2006 i 2007 roku, byli uznani najlepszą osadą na świecie, złotem z Pekinu potwierdzili że są nadal najlepsi…

Monika Pyrek

Tegoroczny sezon zakończyła zdobywając dwa brązowe medale podczas halowych mistrzostw świata w Walencji i światowego finału IAAF, w Pekinie podczas Igrzysk Olimpijskich zajęła 5. miejsce. To wystarczyło, aby światowa federacja sklasyfikowała Monikę na trzecim miejscu w swojej konkurencji.

Siedem razy stawała na podium podczas mistrzostw świata i Europy (w hali i na stadionie), jest 19-krotną mistrzynią Polski, 69-krotną rekordzistka kraju. Ma szansę po raz trzeci znaleźć się w gronie dziesięciu najlepszych sportowców Polski w Plebiscycie Przeglądu Sportowego