GKS Bełchatów - Pogoń Szczecin 0:1. Portowcy zwyciężyli na wyjeździe

Portowcy pokonali dzisiaj GKS Bełchatów. Bramkę zdobył w 28. ...
Portowcy pokonali dzisiaj GKS Bełchatów. Bramkę zdobył w 28. ... Wiola Borzym
Pogoń Szczecin pokonała dzisiaj GKS Bełchatów. Wyjazdowe spotkanie Portowcy zakończyli wynikiem 1:0.

GKS Bełchatów to najsłabszy zespół tego sezonu. Zawodnicy z Bełchatowa zajmują ostatnią pozycję w ligowej tabeli, posiadając zaledwie cztery punkty na swoim koncie.

W pierwszej połowie oba zespoły próbowały konstruować akcje ofensywne, jednak zazwyczaj brakowało spokoju i ostatniego, kluczowego podania. Kilka strzałów, ale przeważnie zbyt lekkich, aby zagrozić bramkom Pernisa lub Stachowiaka.

W 28 minucie meczu, po faulu na Robercie Kolendowiczu, do piłki podszedł Maksymilian Rogalski. Defensywny pomocnik wziął drugi rozbieg i atomowym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Pogoń wyszła na prowadzenia i zaczęła kontrolować grę.

Do końca pierwszej połowy prowadzenie mogło wzrosnąć, jednak w dogodnej sytuacji zawiódł Takafumi Akahoshi. Japończyk strzelił w środek bramki, a sytuacja pozwalała mu na dokładniejszy strzał do rogu.

W drugiej połowie Portowcy nie forsowali przebiegu gry. Starali się utrzymać swoje prowadzenie, konstruując rozsądne akcje w ofensywie. Granatowo-bordowi stworzyli kilka sytuacji, jednak nie udało się pokonać bramkarza rywali.

Pierwszy raz w tym sezonie na boisku pojawił się Bartosz Ława, który wraca do składu po poważnej kontuzji. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Pogoń awansuje o kilka oczek w ligowej tabeli.

Pogoń: Pernis, Hricko, Noll, Dąbrowski, Pietruszka, Rogalski, Akahoshi, Andradina, Kolendowicz, Budka, Frączczak oraz Lewandowski, Golla i Ława.