Gimnastyczki Kusego są najlepsze

Fanka
Fanka
W mistrzostwach okręgu w gimnastyce artystycznej udział wzięły trzy kluby Województwa Zachodniopomorskiego: Hermes Gryfino, Błękitna Szczecin oraz MKS Kusy Szczecin. Ponad połowę miejsc na podium zajęły zawodniczki Kusego.

Była to rzadka okazja prawie jednoczesnego podziwiania gimnastyczek od niespełna 7-letnich do nawet 20-letnich. A więc rozpiętość wiekowa znaczna i zakres umiejętności oczywiście również. Jednak trzeba przyznać, że wdzięku i uroku wszystkie mają bardzo dużo, z małą przewagą właśnie tych najmniejszych dziewczynek, które poradziły sobie lepiej niż świetnie!

I tak w kategorii wiekowej - Rocznik 2000 i młodsze - startowały nasze najmłodsze cukiereczki. Wszystkie dziewczynki spisały się świetnie, a najlepiej niespełna 7-letnia Nicole Rogowska, która stanęła na 2. miejscu podium. Czwarta w tej kategorii była Wiktoria Stanek, piąta Ewelina Witkowska, a szósta Marta Frankel.

Wśród dziewczynek rocznika 1999 i mł. (w dwóch układach) całe podium należało do zawodniczek naszego klubu. Najwyżej stanęła Kasia Iwanowska, troszkę niżej Wiktoria Różańska, a na najniższym stopniu podium Asia Szostak. Równie dobrze spisały się piąta tym razem Kasia Wójcik i siódma Wiktoria Scecewicz.

W kategorii Młodzieżowca (rocznik 1999 i młodsze) dziewczynki startowały już w trzech układach: taneczno-akrobatycznym, ze skakanką i z obręczą. Reprezentująca Klub Gabrysia Woroniak nie zawiodła i zdobyła brązowy medal.

Na podium klasy III nie stanęła żadna z naszych zawodniczek, a najbliżej były Karolina Woroniak i Nicole Trigo-Moutinho, które zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce. Wśród naszych juniorek młodszych (kl.II) najlepiej spisały się srebrna medalistka Dominika Gralewicz i brązowa - Martyna Baumgertner.

W kategorii juniorek (kl.I) pod nieobecność Oli Metzy, która startowała w tym czasie w zawodach międzynarodowych na drugim stopniu podium uplasowała się Rita Antoszewska, czwarta natomiast była Klaudia Chmielecka.

Wśród najstarszych zawodniczek - Klasy Mistrzowskiej - nasze dziewczęta nie miały sobie równych.
Złoto przypadło Ewie Modzelewskiej, srebro Alicji Kędziorskiej, brąz Małgorzacie Woroniak, a najmłodsza z naszych seniorek, Wiktoria Czyżowicz była czwarta.

Na co dzień z naszymi dziewczętami trenują Panie trenerki: Małgorzata Cieślak, Magdalena Łukaszewicz i Agnieszka Chmielecka, kierowniczką sekcji MKS Kusy Szczecin jest Pani Joasia Borkowska.

Minione Mistrzostwa Okręgu były potwierdzeniem, iż Klub MKS KUSY SZCZECIN nie ma sobie równych w województwie

Na 21 miejsc na podium, zawodniczki z tego klubu wywalczyły ich ponad połowę! A dodać należy, że zawody odbyły się w tym roku na "obcym gruncie". A jak wiadomo gospodarzom i ściany pomagają.

Wszystkim zawodniczkom i ich trenerkom serdecznie GRATULUJEMY!!!

Od redakcji:  Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem MM Mojego Miasta! Szczegóły projektu znajdziecie klikając na link:

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe