Gdy umierał papież, przerwali mecz Lecha. Zobacz fragment najsmutniejszego meczu na Bułgarskiej

kibice Lecha, mecz Lech - Pogoń
kibice Lecha, mecz Lech - Pogoń kadr z YouTube
1 kwietnia 2005 r. Lech grał mecz z Pogonią Szczecin, gdy pojawiła się informacja, że zmarł Jan Paweł II. Zobaczcie, co się działo na stadionie.

To był zwykły mecz ligowy. Pod koniec pierwszej połowy dało się jednak odczuć, że coś jest nie tak – kibice zaczęli skandować „Przerwij mecz!. Wreszcie na boisko wbiegł jednak jeden z kibiców, który coś powiedział sędziemu prowadzącemu spotkanie. Po chwili spiker poprosił wszystkich o powstanie. Pojawiła się bowiem informacja, której spodziewano się w każdej chwili – w Watykanie zmarł papież Jan Paweł II.

Sędziujący spotkanie Krzysztof Zdunek nie wiedział, co robić. Nikt bowiem oficjalnie nie potwierdzał tej informacji. Pod wpływem okrzyków kibiców oraz po konsultacjach ze swoimi asystentami, delegatem PZPN i trenerami obu zespołów podjął jednak decyzję o przerwaniu meczu

Piłkarze obu zespołów zebrali się na środku boiska, stając w okręgu, a kibice zaintonowali Mazurka Dąbrowskiego. Wielu miało łzy w oczach, a obecni w sektorze gości fani Pogoni odpalili race.

Ostatecznie informacja okazała się nieprawdziwa – Jan Paweł II zmarł dopiero następnego dnia. Kibice, którzy jednak byli 1 kwietnia na stadionie przy Bułgarskiej z pewnością nie zapomną tamtych chwil do końca życia.

Zobaczcie fragment transmisji tego meczu w Canal+:

Z dziennikarskiego obowiązku przypominamy, że w 39. minucie spotkania, kiedy je przerwano, Pogoń prowadziła 1:0. Mecz dokończono 27 kwietnia i Lechowi udało się doprowadzić do remisu 1:1.