Gawin - Pogoń 0:1. Lider na kolanach!

W Królewskiej Woli Portowcy wygrali z liderem drugiej ligi Gawinem. W 50 minucie zwycięską bramkę zdobył Kowal.

Pogoń Szczecin: Binkowski - Zawadzki, Skrzypek, Dymek, Woźniak - Parzy, Sobczyński, Kołc, Rydzak - Kowal, Posmyk.

Tego meczu na pewno obawiali się kibice. Pogoń nie prezentowała ostatnio wysokiej formy, może poza spotkaniem z Kotwicą Kołobrzeg, które wygrali 2:1 i starcie z liderem drugiej ligi zapowiadało się bardzo ciężko. Gawin gra od początku sezonu bardzo dobrze i gromadzi wiele punktów w każdym meczu. Lider tabeli w piętnastu spotkaniach przegrał tylko trzy razy.

Od początku spotkania ten scenariusz potwierdza się, bo lekką przewagę mają gospodarze. To oni stwarzają groźne sytuację pod bramką Binkowskiego, ale nie potrafią ich wykorzystać. Jednak po kilku minutach Portowcy "obudzili się" i zaczęli grac o wiele lepiej. Dobre sytuację stwarzał sobie Paweł Posmyk, który był nie do zatrzymania dla obrońców gospodarzy. W 25 minucie meczu Marek Kowal strzela bramkę jednak arbiter nie uznaje jej ze względu na to, że napastnik Pogoni faulował wcześniej jednego z obrońców gospodarzy i sędzie podyktował rzut wolny dla Gawinu. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Wszystko w tym spotkaniu rozstrzygnęło się na pięć minut po wznowieniu gry. Sędzie podyktował rzut wolny dla Pogoni i piłkę przed polem karnym ustawił Parzy. Pomocnik Dumy Pomorza dokładnie dośrodkował w pole karne, a tam najwyżej do piłki wyskoczył Marek Kowal, który pokonał bramkarza. Od tego momentu Gawin panicznie rzucił się do odrabiania strat, jednak ataki piłkarzy z Królewskiej Woli było bardzo nieskuteczne, a akcje był zbyt przypadkowe, żeby gospodarzom udało się wyrównać. Do końca spotkania wynik nie zmienił się chociaż nasi piłkarze mieli jeszcze kilka okazji, aby wyrównać.

Portowcy pokonali lidera i awansowali na ósme miejsce w tabeli. Przed naszym zespołem jeszcze długa droga, ale ostatnie mecze pokazują, że zespół zmierza w dobrym kierunku.  Wyniki jakie osiąga nasz zespół napawają optymizmem i dają nadzieję, że jest jeszcze szansa na szybki awans do nowej pierwszej ligi i dalszą odbudowę klubu.