Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Garo Polska pierwszym inwestorem w Strefie Ekonomicznej

Redakcja MM
Redakcja MM
Garo Polska nabyła działkę przy ul. Struga
Garo Polska nabyła działkę przy ul. Struga Marcin Bielecki
Według planów firmy produkcja powinna rozpocząć się jesienią bieżącego roku, a prace znaleźć około 50 osób.

Firma Garo Polska jest pierwszym inwestorem, który będzie w Szczecinie prowadził działalność na terenach objętych Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Firma otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC podstrefa Szczecin wydane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. To efekt zakończonego powodzeniem przetargu prowadzonego przez szczeciński oddział ARP.

- Bardzo się cieszę. Pierwszy inwestor w strefie to zwieńczenie kilkuletnich przygotowań i efekt Programu dla Aglomeracji Szczecińskiej, który powstał jako odpowiedź na trudną sytuację związaną z upadkiem Stoczni Szczecińskiej – powiedział Piotr Krzystek podczas uroczystości wręczenie pozwolenia dla firmy.

Garo Polska nabyła działkę przy ul. Struga o powierzchni blisko 12 tys. metrów kw. Postawi tu zakład produkcyjny, którego głównym elementem będzie hala o powierzchni 2,2 tys. metrów kw. Firma planuje zatrudnić w pierwszym etapie 55 osób. Docelowo zatrudnienie znajdzie tu 120 osób. Wartość inwestycji to 6,4 mln zł.

- Jestem szczecinianinem i również bardzo się cieszę, że firma będzie się rozwijać w moim mieście. Chcemy stworzyć i stworzymy fajne i przyjazne miejsce pracy. Dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – powiedziała Adam Szymborski, prezes zarządu Garo Polska.

Grupa Garo działa na rynku 73 lata. Jej główna siedziba znajduje się Szwecji a oddziały m.in. w Finlandii, Norwegii i Polsce. Jest liderem w dystrybucji osprzętu elektroinstalacyjnego.

Oddział polski firmy zajmuje się produkcją części do wytwarzania tablic licznikowych i rozdzielczych, puszek instalacyjnych, gniazd i wtyczek przemysłowych, paneli licznikowych oraz okablowania do stacji ogrzewania samochodów.

W Szczecinie produkowane będą m.in. stacje do ładowania samochodów elektrycznych, stacje do ogrzewania postojowego, oraz panel dystrybucyjne energii.  W nowym zakładzie zostaną zastosowane najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i technologiczne.

- Innowacyjność firmy była głównym czynnikiem decydującym o przyznaniu pozwolenia na działanie w strefie – powiedział Andrzej Karabon, dyrektor szczecińskiego oddziału ARP.

Tereny inwestycyjne przy ul. Struga, objęte statusem SSE liczą w sumie przeszło 4,6 ha. Jest bardzo prawdopodobne, że jeszcze w tym roku poznamy kolejnych inwestorów, którzy będą tu prowadzić działalność.

- Trzy firmy są zainteresowane prowadzeniem działalności w tym miejscu – powiedział Piotr Krzystek. – Jestem przekonany, że wkrótce będziemy mogli przedstawić ich oficjalnie. Było wielu przeciwników utworzenia Strefy w Szczecinie. Teraz widać, że nasze działania miały sens i przynoszą efekty.   

SSE Euro Park Mielec podstrefa Szczecin została utworzona Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów 3 grudnia  2009 roku. Poprzedziła je uchwała Rady Miasta Szczecina w sprawie wyrażenia zgody na włączenie działek w obszar Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO – PARK MIELEC.

Oprócz terenów przy ul. Struga w strefie znalazły się następujące tereny:

1.    ul. Lubczyńska / Kniewska: powierzchnia 6,5679 ha
2.    Dunikowo : powierzchnia 22, 7625 ha
3.    Trzebusz: powierzchnia 38, 9615 ha

Obecnie trwają prace związane z uzbrojeniem terenów w Dunikowie i Trzebuszu.
W ramach prac  wykonawca firma Musing:

- wybuduje drogi w Dunikowie i Trzebuszu umożliwiające skomunikowanie terenów miasta objętych Podstrefą Szczecin SSE Euro-Park Mielec,
- uzbroi tereny w Trzebuszu – w zakresie umożliwiającym realizację inwestycji na terenach miasta objętych Podstrefą Szczecin SSE Euro-Park Mielec,
- uzbroi tereny w Dunikowie – w zakresie umożliwiającym realizację inwestycji na terenach miasta objętych Podstrefą Szczecin SSE Euro-Park Mielec,
- wybuduje drogę dojazdową łączącą  tereny strefy inwestycyjnej Dunikowa z ul. Tczewską;
- połączy tereny Trzebusza i Dunikowa z układem komunikacyjnym autostrady A6 i miasta w tym: wybuduje ul. Nowoprzestrzenną na odcinku od ul. Goleniowskiej do autostrady A6, wybuduje połączenie ul. Nowoprzestrzennej z ul. Goleniowską i ul. Lubczyńską, połączy ul. Nowoprzestrzenną ze strefą inwestycyjną Trzebusza, przebuduje ul. Tczewską na odcinku od autostrady A-6 do skrzyżowania z drogą prowadzącą do strefy inwestycyjnej Dunikowa.

Wartość inwestycji (cena z przetargu) wynosi 48 538 449, 42 zł. Uzbrojenie terenów Dunikowa i Trzebusza dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto