Futsal: Fantastyczne zwycięstwo Pogoni 04

Pogoń 04 Szczecin pokonała we własnej hali Gaszyńskich Kraków 6:1 (4:0). Był to wymarzony debiut dla nowego trenera Portowców Gerarda Juszczaka.

Piłkarze Pogoni rzucili się do ataków od pierwszego gwizdka sędziego. Goście nie mogli przejąć piłki, a pod ich bramką cały czas było gorąco. Wynik otworzył w 4 minucie Nykola Radko. Chwilę później dobrą sytuację miał drugi Ukrainiec Sergiy Kostyuchenko jednak minimalnie przestrzelił. Drugą bramkę dla Pogoni strzelił dwie minuty później Łukasz Piasecki.

Pogoń nie rezygnowała i nasi piłkarze wciąż atakowali. W 15 minucie trzecią bramkę strzelił Lewandowski, a tuż przed końcem meczu kolejną bramkę, po świetnej indywidualnej akcji zdobył Nikola Radko. Portowcy do przerwy prowadzili 4:0.

Po przerwie nasi piłkarze zaczęli grac nerwowo. Goście starali się to wykorzystać, jednak Portowcy przetrwali ich napór. Trenerowi szybko udało się poukładać grę i Łukasz Żebrowski zdobył kolejne dwie bramki i stało się jasne, że Pogoń nie może przegrać tego spotkania. Piłkarze Gaszyńskich strzelili tylko honorowego gola wykorzystując chwilę nie uwagi naszych obrońców.

Dzięki tej wygranej nasz zespół wydostał się ze strefy spadkowej i obecnie znajduje się na bezpiecznym 8 miejscu w tabeli.