Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Festiwal Artystów Ulicy

Redakcja
W czwartek rozpoczął się VIII Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy. To największe kulturalne wydarzenie lata zostało zorganizowane podhasłem "Spoiwa kultury".

- Program tegorocznego festiwalu zawiera się między tradycją a współczesnością, między pamięcią a działaniem, etnicznością a performence - zapowiadają organizatorzy.

Jak co roku program festiwalu jest bardzo bogaty. Nie zabraknie gwiazd z polski i zagranicy.

- Szczególnie polecam rewelacyjny "Czas matek" słynnego Teatru Ósmego Dnia z Poznania, który odbędzie się na Jasnych Błoniach - mówi Dariusz Mikuła, koordynator festiwalu z Teatru Kana. - Bardzo ciekawym, kulturowym wydarzeniem będzie występ tanecznej grupy etiopskich Żydów Beta Dance Troupe, którzy 1977 roku musieli uciekać represjonowani z Etiopii i teraz tworzą w Izraelu.

Grupa "Beta Dance Troupe" wystąpi w piątek w Teatrze Współczesnym. Bezpłatne wejściówki będzie można odebrać w teatrze Kana i przed spektaklem, ponieważ ilość miejsce będzie ograniczona. Jednak, ci którzy nie zmieszczą się na widowni, będą mieli okazje zobaczyć ich w sobotę na dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich.

- Równie ciekawym wydarzeniem będzie koncert zespołu Dulsori z Korei. Artyści poprzez zróżnicowane instrumentarium perkusyjne imitują dźwięki żywiołów: deszczu, wiatru, burzy, odwołując się do bogactwa tradycji artystycznych Korei - mówi Mikuła. - Festiwal zakończy występ szczecińskiego zespołu Dikanda, który od lat prowadzi różne muzyczne poszukiwania kulturowe na całym świecie.

Na festiwalu wystąpią ponadto artyści z Niemiec, Irlandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, którzy zaproszą przechodniów do beztroskiej, ulicznej zabawy.

- Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy zechcą wspólnie z nami doświadczać, odnajdą tu coś swojego. Być może w czymś, co pozornie zupełnie dalekie. Warto otworzyć się na doświadczenie - zapraszają organizatorzy.

Jednak festiwal to nie tylko występy i zabawa, ale też możliwość wzięcia udziału w warsztatach.

- Propozycja jest bardzo różnorodna: tańce korowodowe oraz warsztaty dawnych rzemiosł: wycinanek, papierowych kwiatów, lania świec woskowych - zapowiadają organizatorzy. - Oprócz tego proponujemy także zajęcia perkusyjne, głosowe, ruchowe, oraz pantomimę. Wszystko w plenerze.

Wyjątkowym wydarzeniem będzie też "Noc opowiadaczy", podczas której będzie można poznać historię Szczecina i regionu poprzez legendy i opowieści.

- Opowiedzą je artyści ze Stowarzyszenia Studio Zero. Będzie to wyjątkowe wydarzenie. Z tego co wiem, nic podobnego nie było jeszcze nigdy organizowane w Szczecinie - dodaje Dariusz Mikuła.

Zobacz zdjęcia:

Szczegółowy program festiwalu:

Więcej o wydarzeniach:

Buskerzy:

 

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto