Energetyk wygrywa

De Kuip
De Kuip
Szczypiorniści z Gryfina pokonali SMS II Gdańsk 40:26 w szóstej serii spotkań II ligi.

Początek meczu był bardzo nerwowy. Pierwsi nerwy uspokoili goście, którzy objęli prowadzenie w 3. minucie gry. Chwilę później Energia wyrównała, ale kolejne bramki zdobyli piłkarze z Gdańska. W 8. Minucie goście prowadzili już 4:1. Gospodarze wyrównali dopiero w 12. Minucie, ale od tego momentu nie oddali już prowadzenia do końca spotkania. Pierwsza cześć spotkania zakończyła się wynikiem 20:12.

Po zmianie stron Energetyk systematycznie powiększał prowadzenie i ostatecznie pewnie pokonał gości z Gdańska 40:26.

Najwięcej bramek dla gospodarzy rzucili Jakub Blejsz i Tomasz Matoszko – po 9.