Energetyk Gryfino – Drawa Drawsko Pomorskie 0:2 [Foto]

Michi_Beck
Michi_Beck
Popularna Energia doznała pierwszej porażki w sezonie. Dla sympatyków Energetyka tym bolesnej, bo odnotowanej na własnym boisku.

Energetyk Gryfino – Drawa Drawsko Pomorskie 0:2 (0:2)

0:1 Piotr Kibitlewski - 49'
0:2 Artur Kapeliński - 61'

Energetyk Gryfino: Horodyski – Łapiński, Łazarz, Śliwiński (Grąbczewski), Turtoń (Szandruk)– Kosakiewicz, Aleksandrowicz (Wierzbicki), Marzantowicz, Kwaśniewski (Ludwiczak) – Masztaler, Deptuła P.

Drawa Drawsko Pomorskie: Piłat – Wyrzykowski, Pedrycz, Czermanowicz, Sideł – Nachim, Kiełbasa, Żuk, Kibitlewski – Witoń, Kapelinski

„Nic nie może przecież wiecznie trwać” śpiewała Anna Jantar i po jedenastu spotkaniach bez porażki przyszedł wreszcie słabszy dzień i porażka Energetyka. Pogromcami podopiecznych Marka Minkwitza zostali piłkarze Drawy Drawsko Pomorskie.

Kibice Energetyka nie zawiedli.

Energetyk Gryfino rozpoczął spotkanie w swoim stylu i groźnie atakował bramkę gości, ale wraz z upływem czasu gra się wyrównała. Goście zaprezentowali się solidnie w każdej formacji. Już pierwszej części meczu byli bliscy zdobycia bramki, ale jeszcze wówczas zabrakło im trochę szczęścia. Po przerwie zagrali już jednak skuteczniej.

Robert Śliwiński z Energetyka Gryfino (przy piłce) nie poprawił tym razem swojego dorobku strzeleckiego.

Pierwsza bramka padła cztery minuty po wznowieniu gry. Na listę strzelców wpisał się Piotr Kibitlewski. Dla piłkarzy Energetyka był to „zimny prysznic”. Akcje Energii były rwane, często rozbijane przez przeciwnika już w środkowej części boiska. Z minuty na minutę zawodnicy Drawy czyli się coraz pewniej i na niewiele pozwalali gospodarzom.

Rozstrzygnięcie meczu przyszło w 61 min. Najpierw odnotowaliśmy zmianę w zespole Energii – Szandruk zastąpił Turtonia, a chwilę później piłkę do bramki Horodyskiego skierował Kapeliński.

Radość swoich kolegów po zdobyciu bramki obserwuje Robert Piłat, bramkarz Drawy.

Energetyk rzucił się jeszcze do odrabiania strat, ale to wyraźnie nie był jego dzień. Goście tymczasem grając konsekwentnie w obronie wyprowadzali szybkie i groźne kontry. Drawa mogła wygrać jeszcze wyżej, ale jej napastnikom brakowało skuteczności.

Po ostatnim gwizdku sędziwego nikt nie miał wątpliwości – zwycięstwo Drawy 2:0 było jak najbardziej zasłużone.

Za tydzień Energetyk jedzie do Goleniowa na mecz z Iną. Na swoim stadionie gryfinianie zagrają 15 listopada z Piastem Choszczno.

Kibice Energetyka po raz kolejny przygotowali świetną oprawę meczową.

Więcej zdjęć z zmeczu znajdziecie niżej.