Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ekipa Stand-up Polska w Szczecinie. Już w ten piątek!

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Czy zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi to dobry powód do śmiechu? Sprawdzimy to 11 października na Łasztowni. Cała sala umrze ze śmiechu.

Stand-up Polska to grupa komików skupionych wokół idei komedii na żywo. Tym razem ekipa wyrusza w drogę po całym kraju, żeby zaprezentować kolejną odsłonę Wielkiej Trasy. Komicy zajmą się problemami, które nieuchronnie zbliżają nas do końca świata.

Specjalnością czołowej grupy Stand-up Polska jest łamanie stereotypów, dotyczących komedii improwizowanej. Podobnie jak wszelkie inne formy sztuki, artyści zespołu przekładają doświadczenia życiowe, założenia oraz ludzkie problemy na język sceniczny.

Tegorocznym tematem przewodnim jest „Koniec Świata”, a zmierzy się z nim wyjątkowo doświadczona i utalentowana reprezentacja dziewięciu komików, dysponujących wieloletnim doświadczeniem oraz wypracowanym warsztatem aktorskim. Przyjdźcie i przekonajcie się sami, jak wygląda stad-up podniesiony do rangi teatru!

Materiał będzie oscylował wokół globalnych zagrożeń, zarówno tych znanych, jak i mniej pospolitych. Będzie mowa o kataklizmach, chorobach i wojnie. Największych niebezpieczeństwach dla człowieka, ale też o ludzkiej rasie, jako głównym przyczynku problemów kochanej Matki Ziemi.

Wszystkie okropieństwa zostaną przefiltrowane przez szalone umysły komików, co spowoduje, że ta mieszanka komedii będzie zagrożeniem samym w sobie. Ta broń masowego rażenia będzie pilotowana przez czołowych reprezentantów polskiego stand-upu, w składzie m.in. Michał Kempa, Antoni Syrek-Dąbrowski, Bartek Walos, Wojciech Fiedorczuk, Cezary Jurkiewicz, Piotrek Szumowski, Maciek Adamczyk i Sebastian Rejent.

Stand-up to komediowa forma artystyczna w postaci monologu przed publicznością. W przeciwieństwie do kabaretu stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej.

Nazwa stand-up pochodzi z Ameryki, gdzie, jeśli chodzi o popularność, stand-up zajmuje miejsce w Polsce należące do kabaretów. W Stanach istnieją specjalne kluby zaopatrzone w miejsca do siedzenia i stoliki oraz scenę. Podczas tzw. open mic prawie każdy może wejść na scenę i rozpocząć swój występ.

Wielka Trasa Stand-up Polska: Koniec Świata
piątek, 11 października, g. 18

ZOBACZ TEŻ:

Improwizowany post-rock oraz jego bardziej introwertyczna wersja w Klubie Storrady. Krakowskie Obiekty i debiutujący szczeciński Haptar to skład kolejnej odsłony cyklu Tego Słucham. Koncert w piątek 11 października. Obiekty mają na swoim koncie trzy małe wydawnictwa opublikowane w 2018 roku własnym sumptem. W czerwcu tego roku nakładem znanej i cenionej polskiej wytwórni Instant Classic ukazał się debiutancki album długogrający „Czarne miasto”. Haptar zadebiutuje na scenie. Grają piwniczny DIY post-rock, czyli piosenkowe melodie spotykają ambientowe tekstury i głośne gitary. 

Koncert, 11 października, Klub Storrady, godz. 20, bilety 25 zł.

Gdzie wybrać się w tym tygodniu? Mamy dla Was 16 propozycji!

ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto