MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dowiesz się wszystkiego o HIV i podjedziesz bez biletu

Anna Folkman
Anna Folkman
W Tramwaju Profilaktycznym, który będzie kursował w sobotę po Szczecinie będzie można zadać pytanie, wziąć ulotki czy prezerwatywy.

Wszystko po to, by poszerzyć swoją wiedzę o tym groźnym wirusie.

Pomagają osobom zakażonym wirusem HIV, organizują rodzinne obozy wypoczynkowe, seminaria dla kobiet, konsultacje specjalistyczne, prowadzą telefon zaufania. Problem HIV to coraz poważniejsza sprawa a szczecińskie Stowarzyszenie DADU chce to uzmysłowić społeczeństwu.

Zabytkowy tramwaj ruszy o godz. 11 z zajezdni Pogodno i przez cztery godziny będzie krążył po mieście. Będą na nim plakaty, balony. Kiedy zatrzyma się na przystanku będzie można do niego wsiąść. Tam będzie czekał lekarz, edukatorzy i terapeuci, którzy odpowiedzą na każde pytanie i rozwieją wszelkie wątpliwości związane z HIV. Drogi zakażenia, sposoby leczenia, badania… o tym wszystkim na pewno każdy dostanie wyczerpujące informacje.

W tramwaju ustawiony będzie kącik muzyczny obsługiwany przez DJ- a, który czuwać będzie nad oprawą muzyczną. DJ i edukatorzy będą zachęcać pasażerów do bezpłatnego przejazdu oraz do skorzystania z bezpłatnych konsultacji informacji w zakresie bezpiecznych zachowań prozdrowotnych.

- Panie bardzo często mają większą wiedzę na temat HIV niż mężczyźni i są bardziej zainteresowane tematem– mówi Justyna Bągorska, przewodnicząca Stowarzyszenia Wolontariuszy „DADU”. – Akcję z Tramwajem Profilaktycznym organizujemy drugi raz. Finansuje ją Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki. Na szczecińskie tory wyjedziemy jeszcze 11 września, 2 i 16 października. Serdecznie zapraszamy.

Niestety wolontariusze bardzo często spotykają się z niechęcią ludzi, którzy w wyniku swojej niewiedzy boją się wszystkiego co związane z HIV. Profilaktyka i edukacja w zakresie HIV powinna być prowadzona jak najwcześniej, już w szkole. Niestety tak nie jest, temat jest drażliwy i bardzo często budzi niechęć ludzi. Każdy myśli, że go to nie dotyczy tymczasem HIV zakażają się coraz częściej osoby z tzw. dobrych domów i środowisk. Zakazić możemy się np. przy wykonywaniu tatuażu czy przekonywaniu uszu, ale przede wszystkim decydując się na seks bez zabezpieczenia z przygodną osobą.

Stowarzyszenie Wolontariuszy "DADU" w Szczecinie powstało w maju 1999 roku. Zostało powołane, jako odpowiedź na potrzeby serc ludzi pracujących na rzecz osób zakażonych wirusem HIV i ich najbliższych – czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia www.dadu.org.pl

W swoich szeregach skupia ludzi pracujących w różnych dziedzinach życia społecznego: lekarzy, pielęgniarki, socjologów, studentów i ludzi wolnego zawodu. Pomoc skierowana jest do wszystkich potrzebujących seropozytywnych ludzi i ich najbliższych, bez względu na denominację czy orientację seksualną.

Jest to pozarządowa organizacja działająca non profit, Organizacja Pożytku Publicznego o numerze KRS 0000096977. To jedyne takie stowarzyszenie w całym województwie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Najatrakcyjniejsze miejsca do pracy zdaniem Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto