Dobre występy naszych pływaków

Na zawodach Pucharu Świata w Moskwie Katarzyna Baranowska pobiła rekord Polski, a Mateusz Sawrymowicz i Przemysław Stańczyk stanęli na podium.

Katarzyna Baranowska pobiła rekord Polski na dystansie 400 metrów stylem zmiennym. W Moskwie uzyskała czas 4.32,63, który pozwolił jej także zwyciężyć w tej konkurencji. Poprzedni rekord na tym dystansie, z resztą jej własny, wynosił 4.32,78.

Reprezentantka MKP Szczecin wygrała także rywalizację na 200 metrów stylem zmiennym w czasie 2.09,63. Polki zdominowały ten dystans, zaraz za Baranowską przypłynęła Otylia Jędrzejczak (2.10,52), a trzecia była Aleksandra Urbańczyk (2,12,07).

Bardzo dobrze zaprezentowali się także klubowi koledzy Katarzyny Baranowskiej. W rywalizacji na 1500 metrów stylem dowolnym 1 miejsce z czasem 14.37,28 zajął Mateusz Sawrymowicz - mistrz świata na tym dystansie. Drugi był inny szczecinianin Przemysław Stańczyk (14.44,35), a trzeci Maciej Hreniak (14.48.96).