Dobre tylko pierwsze połowy. Dwie drużyny Olimpii poza Pucharem Polski [ZDJĘCIA]

Maurycy Brzykcy
Dwie drużyny Olimpii Szczecin wystąpiły w środę w Pucharze Polski. Pierwszy zespół grał w Koninie, drugi na własnym boisku z Respektem Myślenice.

Gospodynie już w 10. minucie objęły prowadzenie. Natalia Oleszkiewicz zdecydowała się na strzał tuż zza pola karnego, a piłka pięknym łukiem trafiła do siatki. Przyjezdne po chwili mogły się zrewanżować. Z rzutu karnego Karolina Topa trafiła jednak tylko w słupek. W 43. minucie Respekt doprowadził do wyrównania za sprawą Oliwii Płachty, która z bliska pokonała Sarę Kierul. Chwilę później, po lobie, szczecińska bramkarka znowu miała szczęście, bo piłka uderzyła w słupek i wyszła w pole.

W 48. minucie po błędzie bramkarki Olimpii, Respekt objął prowadzenie. Po godzinie gry było już 3:1. Kamila Topa przebiegła z piłką przez całą połowę i trafiła do siatki przy słupku. Na 4:1 mogła podwyższyć z rzutu karnego Karolina Topa, ale drugi raz w tym meczu nie trafiła jedenastki.

Olimpia II Szczecin - Respekt Myślenice 1:3 (1:1)
Bramki: Oleszkiewicz (10) - Płachta (43), Karolina Topa (48), Kamila Topa (57).
Olimpia: Kierul - Surmiak, Bielecka (46 Kaczorowska), Bagińska, Kaczmarczyk (46 Gasiul), Szerszeń, Witkowska, Oleszkiewicz (46 Sikora), Witczak, Shahbazyan, Sobolewska.

Olimpia I grała na boisku wielokrotnego mistrza, Medyka Konin i do przerwy prowadziła po golu Zuzanny Radochońskiej (asysta Amelii Bińkowskiej). W drugiej połowie Medyk pokazał klasę i w kilka minut wyszedł na prowadzenie. W samej końcówce dobił rywalki.

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 3:1 (0:1)
Bramki: Grzywińska (70), Sirant (73), Gawrońska (90) - Radochońska (43).
Olimpia: Piątek - Brodzik, Grosicka, Szymaszek (74 Szcześniak), Bińkowska, Michalczyk, Brzozowska, Radochońska, Kędzierska, Oleksiak, Siwek.

Olimpia Szczecin. Kobiecy futbol w Szczecinie ma się dobrze....