Derby pełne emocji! Zwycięstwo Spójni!

Paweł Majchrzak
Każdy, kto oczekiwał wielkich emocji w Szczecińskim Domu Sportu nie zawiódł się. Jak przystało na derby, zawodnicy AZS-u Radex i Spójni Stargard do samego końca walczyli o zwycięstwo. Tym razem lepsi okazali się stargardzianie.

Już pierwsze minuty spotkania zapowiadały zacięty mecz. Oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, a prym wiedli Jerzy Koszuta (Spójnia) i Krzysztof Mielczarek (AZS). Po zaledwie dwóch minutach kontuzja wyeliminowała z gry Stanisława Prusa. Skrzydłowy skręcił kostkę i i musiał opuścić parkiet. Z czasem przewaga gości zaczęła rosnąć, stargardzianie prowadzili już nawet 10 punktami, ale po pierwszej kwarcie wynik brzmiał 22:14 dla Spójni.

W drugiej odsłonie gospodarze mozolnie odrabiali straty, zdołali nawet wyjść na jednopunktowe prowadzenie (29:28), jednak celny rzut za trzy Sławomira Buczyniaka przywrócił prowadzenie gościom, które utrzymali do przerwy. Po 20 minutach gry stargardzianie prowadzili 38:33.

Po przerwie podopieczni Zbigniewa Majcherka ponownie rzucili się do odrabiania strat, a ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Michał Majcherek. AZS ponownie zbliżył się do gości na jeden punkt, ale błyskawicznie celną "trójką" odpowiedział Stępień, ważne punkty zdobywali Grudziński, Stokłosa i Koszuta. Przed ostatnią kwartą goście prowadzili 8 punktami (61:53).

W ostatniej kwarcie stargardzianie zagrali rozsądniej - twardo bronili, punktowali z linii rzutów osobistych. Losy meczu próbował odwrócić jeszcze Maciej Majcherek, ale Spójnia tego dnia była po prostu lepsza.

AZS Radex Szczecin - Spójnia Stargard 73:81 (14:22, 19:16, 20:23, 20:20)
AZS: Michał. Majcherek 16, Mielczarek 14 (1), Maciej Majcherek 12 (1), Dudek 8 (1), Podgalski 7 (9 zb.), Pacocha 6, Sudowski 4, Balcerek 3 (1), Pytyś 3, Prus.

Spójnia: Koszuta 18 (2), Stokłosa 15 (1), Grudziński 10 (11 zb.), Stępień 9 (1), Kulikowski 9 (8 zb.), Soczewski 7 (1), Buczyniak 5 (1), Parzych 4, Grzegorzewski 2, Bodych 2.

AZS stracił szansę na awans do play off i walczyć będzie o utrzymanie w l lidze. Spójnia obroniła 8. pozycję w tabeli.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.