Debel Marcin Matkowski - Mariusz Fyrstenberg triumfuje w Hamburgu

Andrzej Szkocki
Szczecinianin Marcin Matkowski i jego deblowy partner Mariusz Fyrstenberg wygrali turniej ATP w Hamburgu pokonując w finale autrsiacko-brazylijski duet Alexander Peya, Bruno Soares - 3:6, 6:1, 10-8.

Był to 14 triumf w turnieju ATP w karierze naszego debla. Spotkanie było bardzo emocjonujące. Pierwszy set nie ułożył się po myśli naszych zawodników, którzy przegrali go 3:6.

W drugiej części meczu nasi zawodnicy zagrali już zdecydowanie lepiej, nie popełniali błędów i skutecznie punktowali rywali wygrywając pewnie 6:1 i tym samym wyrównując stan spotkania.

O zwycięstwie zadecydował trzeci set, w którym gra się bez tie brake'a, do dwóch gemów przewagi. Walka była bardzo wyrównana, ale to nasi tenisiści okazali się lepsi w tej części spotkania wygrywając 10:8.

Za zwycięstwo w turnieju tenisiści otrzymali 500 punktów do rankingu ATP oraz czek na 78 360 euro do podziału. Polacy cały czas mają szanse na awans na 8. miejsce w zestawieniu "Doubles Team Race to London" i występ w finałach ATP World Tour Series. Obecnie są na 10. miejscu w tym rankingu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0