Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Cztery konsorcja chcą zaprojektować i zarządzać aquaparkiem w Szczecinie

Redakcja MM
Redakcja MM
Cztery konsorcja chcą zaprojektować i zarządzać aquaparkiem w Szczecinie
Cztery konsorcja chcą zaprojektować i zarządzać aquaparkiem w Szczecinie sxc.hu
Prace mogłyby się zacząć już w przyszłym roku. Otwarcie - w 2015 lub 2016 roku.

Po ponad dwudziestu latach od upadku kąpieliska "Gontynka", w sprawie szczecińskiego parku wodnego w końcu wczoraj coś drgnęło. W poniedziałek o godz. 13 poznańska kancelaria prawnicza zakończyła przyjmowanie ofert.

- Wpłynęły cztery. To oznacza, że teraz potrzebny jest czas na negocjacje i wybór najlepszej oferty - potwierdza Dariusz Wołoszczuk z wydziału promocji szczecińskiego magistratu.

Nazwy potencjalnych wykonawców poznamy prawdopodobnie we wtorek. Nieoficjalnie wiadomo, że przynajmniej jedna to oferta konsorcjum z kapitałem niemieckim. Od dłuższego czasu władze Szczecina sondowały zainteresowanie tematem.

Stąd wizyty na niemieckich kąpieliskach.

Szczeciński aquapark powstałby mniej więcej na terenie po "Gontynce" w kwartale ulic Emilii Sczanieckiej, 1 Maja i Bożeny. Zwycięzca przetargu musiałby zaprojektować obiekt, zarządzać nim, dzielić się z miastem zyskami.

Budowę obiektu bierze na siebie budżet Szczecina. Miasto chce przeznaczyć na to ok. 200 mln zł. Daje też teren pod aquapark. Dawna "Gontynka" to ok. 7 ha. Aquapark powstałby na połowie obszaru. Resztę terenu miasto chce sprzedać, m.in. pod handel i usługi. Pieniądze zostałyby przeznaczone na budowę parku wodnego.

Koszt całej inwestycji wyceniono na 530 mln zł. Władze miasta chcą, aby park wodny nie odstawał standardem od podobnych atrakcji w innych miastach europejskich. Wiemy już na czym w przyszłości mogliby się bawić odwiedzający: kompleks basenowy "Wodny Świat" obejmowałby basen rekreacyjny z zespołem niecek o nieregularnych kształtach, brodzik dla dzieci z atrakcjami, basen ze sztuczną falą, basen pływacki do nauki pływania i treningu sportowego, dziką rzekę; baseny do hydromasażu, zjeżdżalnie, zespół basenów zewnętrznych - w tym baseny całoroczne połączone śluzą wodną z halą basenową.

Kolejne atrakcje to: tereny zielone do leżakowania, strefa saun, masaże i zabiegi wellness & spa, kabina solna, solaria.

Umowa z operatorem obowiązywałaby przez 15 lat. Mogłaby zostać przedłużona, gdyby okazało się, że w tym czasie nie zarobił na interesie. Zyskami z biletów i dzierżawy punktów handlowych będzie dzielił się z miastem. Wstępnie w proporcjach 80-20.

Władze miasta zastrzegają sobie wyrywkowe kontrole na terenie aquaparku i badanie, czy umowa będzie realizowana.

Jeśli negocjacje z oferentami się powiodą, pierwsi amatorzy wodnych atrakcji mogliby się bawić w aquaparku w 2015 lub 2016 r.

Czytaj więcej:**

Aquapark w Szczecinie: Ruszył przetarg. Park Wodny ma powstać za cztery lata [prezentacja]

**


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto