Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czekamy na Wasze nazwy dla Swingów!

Redakcja
T.L.
Do końca maja możecie zgłaszać swoje propozycje nazw dla sześciu szczecińskich swingów :)

Wspólnie ze szczecińskim magistratem rozpoczęliśmy akcję nazywania niskopodłogowych tramwajów w Szczecinie. Każdy z nich, oprócz numeru, będzie miał naklejoną nazwę odnoszącą się do najpiękniejszych miejsc w naszym mieście. Przedstawiamy kilka nadesłanych propozycji.

- Proponuję, aby jeden z tramwajów nosił nazwę Szmaragd - napisała do nas pani Katarzyna Zamaro. - Nawiązuje do nazwy Jeziora Szmaragdowego, bardzo popularnego miejsca rekreacji szczecinian. Ponadto, zarówno jezioro, jak i tramwaj mają w sobie kolor zielony.

Swoje propozycje przysłał też Karol Masternak. - Odpowiadałaby mi nazwa Goplana, pochodząca od jeziora o tej nazwie (do 1945 Sand See) - napisał. - To staw położony w północno-zachodniej części miasta, w Lesie Arkońskim, w sąsiedztwie kąpieliska miejskiego Arkonka. Kolejną proponowaną przeze mnie nazwą jest Odra. Szczecin był i zawsze będzie związany z tą rzeką. Jeszcze inna to Rusałka.


Różanka, Gubałówka, Arkonka...

Łukasz Moras poświęcił sporo miejsca na uzasadnienie swojego wyboru. Zaproponował sześć nazw, które również są godne zainteresowania.

- Dziewoklicz to bardzo urokliwe miejsce, mimo bliskiego sąsiedztwa Autostrady Poznańskiej bardzo ciche i spokojne. Prawdopodobnie ze względu na odległość nie jest tak popularne jak Głębokie. Możemy tutaj zażyć kąpieli, zarzucić wędkę na drewnianym mostku lub wypożyczyć kajak i przepłynąć się po licznych kanałach Odry. Różanka natomiast to przepiękne miejsce wypoczynku i rekreacji, szczególnie ożywa latem, kiedy róże wielu gatunków pokazują swoje kwiaty i kipią feerią barw. Dodatkowo niedzielne koncerty powodują, że na Różance przy ładnej pogodzie można przesiedzieć cały dzień. Gubałówka - czyli szczypta gór w "nadmorskim" mieście. Nie trzeba jechać na koniec Polski, by mieć możliwość jazdy na nartach czy snowboardzie, korzystania z wyciągu narciarskiego czy skosztowania góralskiego grzańca. To wszystko mamy u siebie, w niewielkiej odległości od centrum.
Wśród propozycji naszego Czytelnika znalazł się też Pionier, Sedina i Arkonka.
Sporo komentarzy znalazło się też na stronie www.mmszczecin.pl. Jedna z nich przykuwa szczególną uwagę i z pewnością zachęci, nawet mieszkańców, do zapoznania się ze wskazanym miejscem.

- Proponuję Paj (Staw Brodowski). Jest to jedne z najpiękniejszych miejsc w Szczecinie - pisze Internauta JendrekRug. - W ostatnich latach nabrało blasku. Jest tam fantastyczna fontanna, każdego dnia - popołudniami przesiaduje mnóstwo osób. Uwielbiam tam chodzić z przyjaciółmi, posiedzieć na ławce na świeżym powietrzu. Można też pojeździć na rowerze. Nie trzeba wcale chodzić do Parku Kasprowicza. Paj jest mniejszy - ale wcale nie gorszy.

kolejny użytkownik serwisu przesyła swoją propozycją ukłon w stronę szczecińskiej piłki nożnej.
- Stadion Miejski im. Floriana Krygiera. To jedno z niewielu miejsc kojarzonych w Polsce i przy okazji wspomnienie wybitnego człowieka - dzieli się swoim pomysłem.

Zgłaszajcie swoje propozycje
Pomysłów macie naprawdę mnóstwo, nie sposób ich wszystkich wymienić. Za tydzień zaprezentujemy kolejne, ale czekamy też na następne. Im więcej, tym lepiej. Kto wybierze najlepsze?

- Powołamy specjalne gremium, które wybierze 10 najciekawszych propozycji. Zaproponuje też swoje. Z nich wszystkich Internauci, w sondzie, wybiorą sześć nazw, które znajdą się na szczecińskich niskopodłogowych tramwajach. Dla uczestników zabawy przygotowaliśmy nagrody - mówi Bogdan Stech, redaktor naczelny MM Szczecin.

Uroczyste rozstrzygnięcie naszej wspólnej zabawy odbędzie się w trzecim weekendzie czerwca, tydzień po Dniach Morza. Na specjalnej imprezie zorganizowanej wspólnie z Urzędem Miasta Szczecin ogłosimy nazwy dla pierwszych swingów w naszym mieście.
Przypomnijmy, że podczas naszego spotkania w urzędzie miejskim padł jeszcze jeden pomysł, który według urzędników jest do zrealizowania.

- Nowe tramwaje, oraz te, które w przyszłości do nas przyjadą, będą dzięki temu mogły pełnić funkcje informacyjne - powiedział Piotr Wachowicz, dyrektor Biura Promocji i Informacji UM Szczecin. - W środku, po nazwaniu każdego z pojazdów można wyświetlać informacje na temat jego patrona - miejsca, oraz zdjęcia. Turysta przyjedzie do naszego miasta - zaciekawi go taka prezentacja i pójdzie zwiedzać. To doskonała promocja Szczecina.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto