Czarni Słupsk pokonali Wilki Morskie Szczecin

Maurycy Brzykcy
Łukasz Capar
Pierwszy mecz sezonu King Wilkom Morskim Szczecin niestety przyniósł porażkę,

Zaczął się drugi rok projektu pod tytułem „Wilki Morskie w ekstraklasie”. Tym razem misji doprowadzenia drużyny do play off podjął się trener szczecinianin, Marek Łukomski. Na starcie dostał niewygodny teren. Czarni w Słupsku, na swoim parkiecie, są bardzo groźni. Szczecinianie przekonali się o tym już w pierwszej kwarcie, w której stracili 31 oczek.

Nie do zatrzymania w ekipie gospodarzy był zwłaszcza Demonte Harper, który w 10 minut rzucił Wilkom 16 oczek (skuteczność 6/7 w rzutach z gry). Na szczęście później trochę spuścił z tonu. Ze strony gości odpowiadał Frank Gaines czy Paweł Kikowski, ale to ciągle było za mało na dotrzymanie kroku przeciwnikom.

Druga kwarta zaczęła się jeszcze gorzej. Wilki przez 6 minut nie zdobyły nawet oczka (seria 9-0 dla Czarnych). Niemoc przełamał dopiero Uros Nikolić, ale gospodarze prowadzili już wtedy 15 punktami. Wilki miały na koncie w tamtym momencie aż 9 strat. Jeżeli chodzi o asysty to Czarni w 1. połowie mieli ich 15, Wilki 3 (ten wynik utrzymał się do 4. kwarty).

Ekipie trenera Łukomskiego dobrze wychodził szybki atak. Dzięki kontrom i stratomCzarnych w 3. kwarcie udało się zmniejszyć różnicę do 12 oczek. Na więcej Wilków nie było tego dnia stać.

Energa Czarni Słupsk - King Wilki Morskie Szczecin 93:81 (31:23, 24:17, 21:24, 17:17)
Wilki: Gaines 24, Kikowski 19, Nikolić 11, Leończyk 8, Aiken 6, Majewski 4, Lucious 3, MarcinNowakowski 4, Michał Nowakowski 2.
Pozostałe wyniki: Start Lublin - BM Slam Stal Ostrów 59:61, Trefl Sopot - Asseco Gdynia 51:73, Polfarmex Kutno - MKS Dąbrowa Górnicza 57:51, Siarka Tarnobrzeg - Śląsk Wrocław 75:74, Anwil Włocławek - Rosa Radom 92:89, Stelmet Zielona Góra - AZS Koszalin 81:56, Polski Cukier Toruń - PGE Turów Zgorzelec 86:70. Mecz Start Lublin - Polpharma Starogard 14 października.
Następna kolejka: Wilki - Siarka (18 października, godz. 20).