Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Co tak świszczy w Policach? To uruchamiają instalację w Polimerach

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie tak zwany test integralności, czyli uruchomienie wszystkich instalacji i nieprzerwaną produkcję przez 72 godziny pod pełnym obciążeniem.
Jeszcze w tym roku przeprowadzony zostanie tak zwany test integralności, czyli uruchomienie wszystkich instalacji i nieprzerwaną produkcję przez 72 godziny pod pełnym obciążeniem. Grupy Azoty Polyolefins S.A.
Trwa rozruch instalacji w nowym kombinacie chemicznym, który powstał w ramach projektu Polimery Police. Grupa Azoty uspokaja, że hałas jest przejściowy.

Dźwięk przypominający świst jest słyszalny przy uruchamianiu kompresorów i według informacji "Głosu" ma być przejściowy.

- W związku z trwającymi pracami rozruchowymi instalacji, w ciągu kolejnych tygodni, mieszkańcy Polic mogą odczuwać zwiększony poziom hałasu — mówi Kinga Wełyczko z Grupy Azoty Polyolefins S.A. - Uruchamiania poszczególnych obiektów produkcyjnych, mogą powodować pewną uciążliwość dla otoczenia. Po zakończeniu testów i rozpoczęciu normalnej eksploatacji Zakładu planowanej w czwartym kwartale 2023 r. poziom hałasu będzie zgodny z warunkami określonymi w prawomocnym pozwoleniu zintegrowanym.

Jak wyjaśnia GAP, z analizy wyników obliczeń akustycznych przeprowadzonych na potrzeby wniosku o wydanie pozwolenia zintegrowanego wynika, że eksploatacja instalacji Grupy Azoty Polyolefins S.A. przy założonych parametrach źródeł hałasu nie spowoduje przekroczenia dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku. Obliczone wartości równoważnego poziomu dźwięku na terenach podlegających ochronie akustycznej są niższe od wartości dopuszczalnych.

- Można stwierdzić, że eksploatacja analizowanych instalacji nie będzie powodować ponadnormatywnego oddziaływania akustycznego - wyjaśnia Kinga Wełyczko. - Jednocześnie informujemy, że Grupa Azoty Polyolefins S.A. dokłada wszelkich starań, aby uciążliwość Zakładu w trakcie jego uruchamiania ograniczyć do minimum.

Polimery Police w pigułce

Całkowita powierzchnia zakładu w przybliżeniu wynosi 51 ha. Tyle zajmuje 71 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. W skład kompleksu chemicznego wchodzą: instalacja do produkcji propylenu metodą odwodornienia propanu oraz instalacja do wytwarzania polipropylenu, o mocy produkcyjnej do 437 tys. ton rocznie. Obie kluczowe instalacje zostały zaprojektowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii, umożliwiających wysoką elastyczność produkcji i możliwość dostarczania szerokiej gamy rodzajów polipropylenu. Zakres projektu obejmuje również budowę gazoportu z terminalem przeładunkowo-magazynowym, zapewniającym możliwość pozyskania drogą morską niezbędnych do produkcji surowców oraz szereg instalacji pomocniczych.

od 12 lat
Wideo

Niedzielne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha w Gnieźnie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na police.naszemiasto.pl Nasze Miasto