Clearex rozbity, Pogoń 04 liderem ekstraklasy

Paweł Majchrzak
Efektownym zwycięstwem Pogoni 04 zakończył się pojedynek Portowców z liderem futsalowej tabeli, Clearexem Chorzów. Szczecinianie przed własną publicznością zasłużenie wygrali 6:3 (3:1).

Gospodarze bardzo dobrze zaczęli spotkanie i już w 2. minucie objęli prowadzenie po golu Daniela Maćkiewicza. Zaledwie dziewięć minut później wynik podwyższył Marcin Mikołajewicz i Pogoń prowadziła już 2:0. Kiedy w 18. minucie spotkania bramkę kontaktową zdobył Krzysztof Salisz trafieniem już kilkadziesiąt sekund później odpowiedzieli gospodarze. Do przerwy Pogoń 04 prowadziła 3:1.

Po przerwie w dalszym ciągu to gospodarze kontrolowali grę, choć goście z minuty na minutę grali coraz odważniej. W 26. minucie Clearex ponownie zmniejszył straty do Pogoni po bramce Jędrzeja Jasińskiego. Mecz rozstrzygnął się między 32. a 34. minutą spotkania, kiedy do bramki gości trafiali Mikołajewicz i Moskaliuk. Ale to nie był koniec strzelania przy Twardowskiego. Na 6:2 podwyższył wynik Wiśniewski (37. min.), goście zdołali w ostatnich sekundach meczu zmniejszyć nieco rozmiary porażki – wynik na 6:3 ustalił Jasiński.

Po sobotnim zwycięstwie Pogoń 04 została tymczasowym liderem futsalowej ekstraklasy.

Pogoń 04 Szczecin – Clearex Chorzów 6:3 (3:1)