Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Centrum sportowo - rekreacyjne coraz bliżej

Redakcja
W ciągu kilku lat na osiedlu Bukowym powstanie kompleks boisk z trybunami, oświetleniem i zapleczem technicznym. W tegorocznym budżecie miasta są pieniądze przeznaczone na ten cel.

Teren, na którym miałby powstać obiekt jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Leśnego Bukowe-Klęskowo. Obecnie w tym miejscu jest boisko, na którym prowadzone są rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Obok dużego boiska jest również mniejsze, przeznaczone dla dzieci.

Centra sportowe to pomysł prezydenta Piotra Krzystka, który obiecał w trakcie kampanii wyborczej, że w Szczecinie powstanie 5 centrów sportowych. Wszystkie mają zostać zbudowane za jego kadencji. Czy wywiąże się z tej obietnicy? Koszt wszystkich inwestycji jest duży, to około 10 mln złotych. Trzy obiekty mają powstać na lewobrzeżu, a dwa na Prawobrzeżu. W tym roku w budżecie miasta zarezerwowano kwotę 1,5 miliona złotych na ten cel. Reszta pieniędzy będzie przekazywanawnastępnych latach. Radni z Prawobrzeża chcą, żeby jeden z kompleksów powstał na Bukowym, drugi miałby powstać w Dąbiu.

Projekt boiska kosztował 10 tys. zł, wniosek o wydanie pozwolenia na budowę jest już złożony. Zgodnie z procedurą musi je wydać gmina wyznaczona przez wojewodę, a nie szczeciński magistrat. Dzięki temu gminy nie będą przyznawać funduszy same sobie, a projekty finansowe będą oceniane bardziej obiektywnie.

– Pozwolenie wyda najprawdopodobniej gmina Gryfino – mówi Marcin Pracz, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego. – Po wydaniu pozwolenia ogłosimy przetarg na budowę centrum. Koszt przedsięwzięcia na Bukowym wyniesie 2,5 mln zł, rozłożone na kilka lat.

Lokalizacji centrum sportowego na osiedlu Bukowym sprzyja fakt, że miasto ma partnera, który będzie się opiekował boiskiem. W ubiegłym roku powstało Stowarzyszenie Osiedlowy Klub Sportowy „Prawobrzeże”. Prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i dorosłych oraz rozgrywki ALPN. Dziś w sekcji piłki nożnej do lat 16 gra 50 osób. Stowarzyszenie daje miastu gwarancję, że obiekt sportowy będzie właściwie wykorzystany. Z obiektu będą mogły korzystać również szkoły i grupy niezorganizowane, które będą chciały w wolnym czasie pograć w piłkę. Właścicielem boiska pozostanie miasto.

– Myśleliśmy o amatorskiej piłce, gdzie każdy może się zgłosić i grać – dodaje Zenon Kaczmarek, prezes Stowarzyszenia.

Czytaj też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto