Bytovia przerwała piękną serię Błękitnych. Zobacz zdjęcia

Maurycy Brzykcy
Bytovia Bytów jako pierwsza w rundzie wiosennej znalazła sposób na Błękitnych Stargard. Wygrała 3:1 i przeskoczyła zespół trenera Adama Topolskiego w tabeli.

Niektórzy zawodnicy nie zdążyli dobrze zająć swoich pozycji na boisku, a było już 1:0 dla gości. Pierwszy atak Bytovii wykończył Michael Ameyaw. Po chwili goście byli bliscy gola na 2:0, a po Błękitnych widać było brak koncentracji. Ameyaw po kwadransie miał prawie dublet, ale piłkę wybił z linii bramkowej Hubert Krawczun. Bytovia dopięła swego w 36. minucie. W polu karnym faulowany był Karol Czubak, jedenastkę na gola zamienił Adrian Bielawski.

Błękitni tego dnia nie byli sobą. W drugiej połowie pozwolili na stratę trzeciego gola, w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pomylił się Piotr Giel. Gospodarze byli w stanie odpowiedzieć tylko ładnym golem honorowym. Autorem zmiennik - Mateusz Kompanicki. Ładna seria Błękitnych - pięciu spotkań bez porażki - skończyła się.

W niedzielę o godz. 16 Błękitni już z udziałem kibiców podejmą Pogoń Siedlce.

Błękitni Stargard - Bytovia Bytów 1:3 (0:2)
Bramki: Kompanicki (82) - Ameyaw (1), Bielawski (36-karny), Giel (64).
Błękitni: Sasiak - Szrek, Konopski (54 Bochnak), Krawczun, Sitkowski, Sanocki (55 Kompanicki), Cywiński, Łysiak, Fadecki, Polkowski (68 Bednarski), Paczuk.
Bytovia: Gostomski - Deleu, Piekarski, Rutkowski, Bielawski, Kwiatkowski (83 Hołtyn), Lech, Zawistowski, Ameyaw, Giel (90 Liberadzki), Czubak (83 Szela).
Żółte kartki: Łysiak - Bielawski, Kwiatkowski, Ameyaw, Lech, Zawistowski, Stawski.
Pozostałe wyniki: Legionovia Legionowo - GKS Katowice 2:2, Olimpia Elbląg - Gryf Wejherowo 3:1, Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów 3:0, Pogoń Siedlce - Górnik Polkowice 1:3, Lech II Poznań - Elana Toruń 2:2, Garbarnia Kraków - Widzew Łódź 1:3, Górnik Łęczna - Znicz Pruszków 1:0, Skra Częstochowa - Resovia 0:0.