Było już tak blisko

Kibice, którzy pojawili się w hali SDS w piątkowy wieczór narzekali tylko na wynik. Mecz, który obejrzeli był bardzo emocjonujący i trzymający w napięciu do ostatniego punktu. Siatkarki Piasta Szczecin minimalnie przegrały z zawodniczkami Wisły Kraków 2:3 (23:25, 23:25, 25:23, 25:22, 13:15).

Szczecinianki w pierwszym secie były minimalnie gorsze i przegrały tę partie po wyrównanej walce 23:25.Jednak kolejnego seta powinny były wygrać bez problemu. Prowadziły już 19:11, ale po lepszym okresie gry siatkarek Wisły zrobiło się po 19 i gospodynie znowu przegrały do 23.

W trzecim secie gra była bardzo wyrównana i zawodniczki grały punkt za punkt. Siatkarki Piasta świetnie zagrały w końcówce, wygrały tę partię do 23. O zwycięstwie w następnym secie znowu zadecydowały ostatnie piłki i znowu lepsze okazały się gospodynie, które wygrały do 22 i cieszyły się z wyrównania.

W tie brake’u gra była niezwykle wyrównana. Gospodynie odskakiwały na kilka punktów, ale krakowianki szybko doprowadzały do wyrównania. Walka toczyła się do samego końca, jednak to siatkarki Wisły okazały się mocniejsze psychicznie i wygrały 15:13.

Po pierwszych dwóch setach chyba nikt na trybunach nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. Gospodynie coraz pewniej grały i doprowadziły do wyrównania, a w ostatnim secie zabrakło trochę szczęścia. Po tym meczu Piast zajmuje 5 pozycję w tabeli z 7 punktami na koncie.