Burdy na trybunach. Zagłębie - Pogoń 1:2 (MoDO)

MoDO
MoDO
Mecz rozpoczął się przy pustej trybunie gości. Fani Pogoni przetrzymani zostali przez policję na dworcu w Katowicach. Druga połowa rozpoczęła się od burd kibiców.

- O 17:50 wyjechaliśmy pociągiem do Sosnowca - informuje wysłannik eMeMki Robert Duchowski. - Policja nie chciała wypuścić nas z dworca w Katowicach. Z pewnością nie obejrzymy tego meczu od początku.

O godzinie 18 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu rozpoczęło się prestiżowe spotkanie dwóch sąsiadujących w tabeli ze sobą drużyn: Zagłębia Sosnowiec i Pogoni Szczecin.

Jest to ostatni wyjazd Portowców w 2008 roku.

101 min. - KONIEC. POGOŃ WYWOZI Z SOSNOWCA 3 PUNKTY. POKONUJEMY ZAGŁĘBIE 2:1. BRAMKI DLA PORTOWCÓW ZDOBYWAJĄ KOWAL I CHI-FON, NA LISTĘ STRZELCÓW GOSPODARZY WPISUJE SIĘ MYŚLIWY.

91 min. - GOOOOOOOOL! Chi-Fon rewanżuje się za sytuację sprzed kilku minut. Wyprowadza Pogoń na prowadzenie!

90 min. - Dużo przerw w grze, między innymi ta spowodowana awanturami kibiców. Sędzia skrupulatnie to podlicza i dolicza 11 minut!
83 min.
- Chi-Fon powinien cieszyć się ze zdobycia bramki. Z kilku metrów trafia jednak w bramkarza.

79 min. - Szyszka wchodzi za Zawadzkiego.

74 min. - 1:1! Binkowski wyciąga piłkę z siatki. Bramkę zdobywa Myśliwy

67 min. - Wchodzi Chi-Fon, który zmienia Ropiejkę
62 min. - GOOOOL. Woźniak wykorzystuje zamieszanie w polu karnym Zagłębia i pokonuje bramkarza gospodarzy. Wychodzimy na prowadzenie!
59 min.
- Znowu na trybunach zawrzało. Mecz jednak trwa nadal. Policja próbuje opanować sytuację. Do ostudzenia kibiców Zagłębia używa armatek wodnych i broni gładkolufowej.

57 min. -
Sędzia wznawia mecz. Sytuacja została przynajmniej chwilowo opanowana. **
48 min. - BURDY KIBICÓW. SĘDZIE PRZERYWA MECZ
46 min.** - rozpoczęła się druga połowa meczu. Pogoń bez zmian.

45 min. - Koniec pierwszej części spotkania. Żadnej z drużyn nie udało się objąć prowadzenia. Najlepszą okazję zmarnował Kowal.
30 min. -
Pogoń bliska objęcia prowadzenia. Kowal wbiega w pole karne, uderza na bramkę, jednak piłka przelatuje minimalnie nad poprzeczką.
27 min. -
Ropiejko przewracany w polu karnym. Sędzie nie odgwizduje rzutu karnego.
20 min. -
Kibice ze Szczecina dojechali na miejsce. Powoli zasiadają na trybunach i zaczynają dopingować swoich.
15 min.
- Portowcy remisują 0:0. Już na początku meczu sędzia musiał przerwać widowisko, ponieważ kibice zadymili racą boisko. Po chwili gra została wznowiona. Minimalną przewagę mają zawodnicy gospodarzy.

Drużyna Dumy Pomorza od pierwszych minut występuje w składzie: Robert Binkowski, Jakub Zawadzki, Paweł Skrzypek, Marcin Dymek, Marcin Woźniak, Daniel Wólkiewicz, Adrian Sobczyński, Radosław Biliński, Tomasz Parzy, Maciej Ropiejko, Marek Kowal