Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budują bulwar nad Łarpią. Jak ma wyglądać to wyjątkowe miejsce do odpoczynku? ZDJĘCIA

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Zdjęcia Marek Jaszczyński/Wizualizacje As Architektura. Pracownia projektowa
Pomosty, tarasy, ścieżki czy strefy rekreacyjne - to wszystko powstanie dzięki rewitalizacji terenów nad Łarpią. Prace mają potrwać do sierpnia 2021 roku.

Wykonawcą prac jest firma Apis Polska z Jarosławia, która wyceniła swoje usługi na 6488369,57 złotych. Firma udzieliła 60 miesięcy gwarancji. Była to najtańsza oferta z ośmiu, które wpłynęły w przetargu. Firma z Jarosławia ma na koncie m.in. realizację Parku Ujazdowskiego w Warszawie oraz rewitalizacją Parku Miejskiego im. Żerminy Składkowskiej w Turku.

Jak będzie wyglądał bulwar?

Rewitalizacja obszarów nad Łarpią w Policach przewiduje budowę wzdłuż brzegu rzeki przestrzeni rekreacyjnej z terenem do aktywności ruchowej, spędzania czasu wolnego oraz integracji mieszkańców.

Pojawią się:

  • pomosty spacerowe,
  • taras widokowy,
  • stoły szachowe,
  • strefy sprawnościowe,
  • ścieżka rowerowa,
  • a także nowe nasadzenia roślin,
  • oświetlenie
  • oraz cztery pomosty wędkarskie na odcinku pomiędzy miejską przystanią żeglarską a ul. Goleniowską.

Dzięki zaplanowanym zmianom mieszkańcy zyskają nowoczesną i atrakcyjną przestrzeń z widokiem na rzekę stanowiącą prawie 6-kilometrowe boczne ramię Odry - idealne dla turystyki żeglarskiej i kajakowej.

ZOBACZ TEŻ:

Urząd Marszałkowski wesprze budowę bulwaru

Urząd Marszałkowski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 dołoży do inwestycji 4 mln zł.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Policki samorząd miejski zdecydował o rewitalizacji terenów nad Kanałem Łarpia, bo jak przyznaje burmistrz Władysław Diakun - chce w ten sposób ożywić, a przede wszystkim poprawić funkcjonalność, estetykę i jakość korzystania z tego urokliwego obszaru miasta.

- Na Pomorzu Zachodnim mamy doskonałe warunki dla turystyki aktywnej: żeglarstwa, wypraw rowerowych oraz spływów kajakowych. Po stworzeniu unikatowego w skali Europy Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego, w perspektywie unijnej 2014-2020 postawiliśmy mocny akcent na budowę spójnej sieci tras rowerowych, ale również na rozwój szlaków i przystani kajakowych. Łarpia to idealne miejsce na odpoczynek i rekreację w otoczeniu natury, stąd tak cenna jest ta inwestycja. Dzięki niej rzeka ma szansę już wkrótce dołączyć do Odry, Drawy, Iny, Korytnicy, Parsęty czy Regi, słynnych wśród miłośników sportów wodnych - mówił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Projekt wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ "Infrastruktura publiczna", działanie 9.3 "Wspieranie rewitalizacji w sferze fizycznej, gospodarczej i społecznej ubogich społeczności i obszarów miejskich i wiejskich".

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na police.naszemiasto.pl Nasze Miasto