Budowa Fabryki Wody w Szczecinie. Aquapark rośnie w oczach. Zobaczcie zdjęcia z lotu ptaka

Sylwia Polachowska
Sylwia Polachowska

Wideo

Zobacz galerię (15 zdjęć)
Żurawie wieżowe, koparki, wywrotki – na budowie Fabryki Wody w Szczecinie ruch jest całkiem spory. Jak informują miejscy urzędnicy - tempo robót również nie zwalnia.

Aquapark Fabryka Wody. Wieści z budowy - 7.05.2020

- Do góry pnie się budynek przyszłego Edukatorium. Trwają prace żelbetowe przy wykonywaniu słupów oraz ścian parteru. Kształt budynku jest już bardzo dobrze widoczny. Jednocześnie przy budynku realizowane są prace przy wykonywaniu przepustów pod instalacje elektryczne oraz prace przy wykonywaniu zwodów pionowych instalacji odgromowej - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy spółki Fabryka Wody.

Pod budynkiem basenowym wykonany został kilkumetrowy wykop, który został otoczony ścianką szczelną. Wykonana została również platforma robocza pod palowanie.

Realizowane są również prace związane z wykonywaniem kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz prace przy sieci wodociągowej.

Budowa Fabryki Wody w Szczecinie. Aquapark rośnie w oczach. ...

ZOBACZ TAKŻE:

Kolejny etap prac przy budowie Fabryki Wody. Zobacz nowe ZDJĘCIA

Aquapark Fabryka Wody. O inwestycji

Szczeciński Aquapark składać się będzie z: hali basenowej z basenami rekreacyjnymi i zjeżdżalniami; strefy basenu sportowego; strefy wellness i jednego z największych w kraju saunariów. W części zewnętrznej znajdą się baseny rekreacyjne oraz plaża.

Dodatkowo przewidziane zostały strefa sportowa oraz rozrywkowa z kręgielnią, stołami do bilarda, ścianką wspinaczkową, siłownią czy kortami do squasha. Inwestycja obejmuje również realizację lodowiska sezonowego naprzemienne ze sceną amfiteatru oraz torem lodowym.

BUDOWA FABRYKI WODY:

Jedną z cech charakterystycznych szczecińskiego aquaparku jest edukatorium. Znajdą się w nim przestrzenie ekspozycyjne oraz laboratoria, w których przeprowadzane będą eksperymenty naukowe związane z wodą.

Urzędnicy przypominają, że trwa postępowanie na „Zaprojektowanie, dostawę z montażem i serwisowaniem nowoczesnej wystawy w części edukacyjnej parku wodnego pn. „Fabryka Wody – Nowa Gontynka” w Szczecinie”. Termin na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu mija 11 maja 2020 r. o godzinie 12.

Inwestycja powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o.

Koszt inwestycji to ponad 349,7 mln. Prace zakończą się w 2022 roku.

CZYTAJ TEŻ:

Zobacz, co jest na liście inwestycji zrealizowanych przez ALSTAL w galerii zdjęć:

Wygrali przetarg na budowę aquaparku w Szczecinie. Co budowa...

ZOBACZ TEŻ:

Fabryka Wody w Szczecinie. Będzie tam najnowocześniejsze sau...

Dodaj ogłoszenie