Bolesny upadek Morza Szczecin

Szczecinianie przegrali na wyjeździe z Avią Świdnik 0:3 (19:25, 21:25, 17:25) i spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Nasi siatkarze stosunkowo dobrze rozpoczęli pierwszą partię. Prowadzili 5:2, później ich przewaga nieco stopniała, ale gra była cały czas bardzo wyrównana. Niestety tylko do połowy seta. Później do głosu doszli gospodarze, którzy zdominowali wydarzenia na parkiecie. Szczecinianie nie byli w stanie wyeliminować błędów ze swojej gry i musieli uznać wyższość rywali w pierwszej partii.

Druga część spotkania była jeszcze lepsza w wykonaniu naszego zespołu. Morze grało świetnie i bardzo skutecznie. W efekcie prowadziło już 14:9. Jednak w tym momencie coś się zacięło w naszym zespole i szczecinianie znów zaczęli popełniać błędy, głównie w ataku. Gospodarze wykorzystali okres słabszej gry naszej drużyny i udało im się wyrównać na 19:19. Końcówka znów należała do nich i udało im się podwyższyć prowadzenie.

Trzecia partia rozpoczęła się znów od prowadzenia Morza. Niestety po raz kolejny w połowie seta siatkarze zaczęli popełniać błędy. Szybko stracili prowadzenie i do końca seta tylko patrzyli na grę swoich rywali.

Morze miało w tym spotkaniu utrudnione zadanie, ponieważ kontuzjowani byli Artur Kulikowski i Michał Glinka. Przed naszym zespołem trzy mecze z rywalami z dolnej części tabeli, które będą bardzo ważne dla jej układu po rundzie jesiennej. Żeby spokojnie przygotowywać się do gry wiosną nasz zespół musi je wygrać.