MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne porady dla osób niepełnosprawnych w Szczecinie

Redakcja MM
Redakcja MM
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Szczecinie organizuje ...
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Szczecinie organizuje ... Redakcja MM
Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Szczecinie organizuje cykl bezpłatnych porad specjalistów dla osób niepełnosprawnych i osób z ich otoczenia. Po pomoc zgłosiło się już około 200 osób.

W szczecińskiej siedzibie TWK przy ul. Wielkopolskiej 32 od września działa Regionalny Ośrodek Informacji i Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

- Ośrodek oferuje osobom niepełnosprawnym, rodzinom, opiekunom oraz pracodawcom i instytucjom zainteresowanym problematyką rehabilitacji społeczno - zawodowej bezpłatne porady i informacje, porady prawne, porady psychologa czy pośrednictwo pracy z możliwością korzystania z ofert pracy – informuje Piotr Niciejewski, specjalista ds. społecznych TWK Szczecin.

Pomoc u specjalistów znajdą osoby zainteresowane problematyką ulg i uprawnień dla osób niepełnosprawnych, możliwościami wsparcia finansowego i rzeczowego, aktualnymi ofertami pracy, zaopatrzeniem w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne oraz dofinansowaniem do rehabilitacji leczniczej, dofinansowaniem do likwidacji barier architektonicznych, wspieraniem pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, organizacjami i instytucjami prowadzącymi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, programami PFRON, MOPR.

Jeśli nie wiesz jak odwołać się od decyzji ZUS, jak uzyskać dodatek mieszkaniowy czy postępować w sprawach spadkowych zatelefonuj lub napisz, by umówić się z doradcą.

Kontakt do biura TWK: tel. 91 433 42 11, kontakt do koordynatora tel. 668 416 419, e-mail: [email protected]

W poniedziałek 29 września od godz. 8 do 16 i we wtorek od godz. 8 do 12 dyżurować będzie doradca ds. poradnictwa i informacji, Paulina Milczanowska (na zdjęciu).

od 7 lat
Wideo

Tylko nieco ponad 47% Polaków chce skrócenia tygodnia pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto