MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Bezpieczna droga do szkoły. Spokania policjantów w Koszalinie i Gryficach [ZDJĘCIA]

Patryk Młynek
Bezpieczna droga do szkoły [zdjęcia]
Bezpieczna droga do szkoły [zdjęcia] http://www.szczecin.kwp.gov.pl/
Bezpieczna droga do szkoły. Z takim hasłem funkcjonariusze w Koszalinie i Gryficach, witali dziś najmłodszych uczniów. Były rozmowy o bezpieczeństwie i prezenty dla milusińskich.Spotkania z zachodniopomorskimi uczniami w ramach akcji pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadzone zostały w Szkole Podstawowej Nr 6 w Koszalinie i Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryficach.

Bezpieczna droga do szkoły [zdjęcia]

Spotkania z zachodniopomorskimi uczniami w ramach akcji pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły" przeprowadzone zostały w Szkole Podstawowej Nr 6 w Koszalinie i Szkole Podstawowej Nr 3 w Gryficach.

W Koszalinie policjanci spotykali się z najmłodszymi uczniami rano, tuż przed pierwszym dzwonkiem. Uczniowie chętnie uczestniczyli w prelekcji, zadawali pytania i rozmawiali z mundurowymi na temat zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze wręczyli dzieciom odblaskowe listwy, które zakupione zostały w ramach projektu "Widocznie-Ekologicznie III" realizowanego przez zachodniopomorską drogówkę oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

W Gryficach spotkanie z uczniami przeprowadziła policjantka z gryfickiej komendy. Przy pomocy maty odzwierciedlającej prawdziwe przejście dla pieszych, dzieci uczyły się prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

W trakcie prelekcji, policjantka przypomniała dzieciom kim jest "obcy" i omówiła różne techniki zachowania się w sytuacji napotkania takiej osoby.

Na koniec spotkania dzieciom rozdane zostały materiały edukacyjne w postaci "Elementarza zasad bezpieczeństwa", w których głównym przewodnikiem i nauczycielem jest "Gryfuś" -maskotka zachodniopomorskiej policji.

Celem tego typu zajęć jest nauczenie dzieci prawidłowych nawyków związanych z ruchem na drodze i umiejętności zachowania bezpieczeństwa w czasie zabawy.

Zarówno maluchy , jak i ich trochę starsi koledzy wykazali się dużą wiedzą na temat zasad, jakich trzeba przestrzegać pokonując drogę zarówno z domu do szkoły, jak i odwrotnie.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

od 7 lat
Wideo

Zlot Cadillaców Inowrocław 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto